Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

8 Svetova

Valhala :: IGRE :: RPG

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: 8 Svetova

Post  Elyrias on Thu Mar 24, 2011 1:20 am

Subota ili nedelja, meni je mindegy.
Elyrias
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet
Name: Elyrias
Race: Elf

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Thu Mar 24, 2011 1:11 pm

Aber nemoj brkat jezike Géza, das ist sehr uncool, kawaii nai. Wink

Znači petak odpada.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar

View user profile http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Post  severian on Thu Mar 24, 2011 5:19 pm

Mindegy je vojvođanski. nemaš ti pojma. Very Happy Very Happy Very Happy
severian
Moderator
Moderator

View user profile http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Post  Zivko on Thu Mar 24, 2011 5:53 pm

Nisam slobodan ove nedelje. Mozda subota, ali sutra cu javiti.
Zivko
Jaje od Azdaje (Desno)

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Thu Mar 24, 2011 11:19 pm

Malo pripremanje za vaš eventualni put u Zindon:

Arhitektonski stil dzong:

Stupa:

Pagoda:

Uživajte! Very Happy
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Zivko on Fri Mar 25, 2011 5:27 pm

Ipak mogu u subotu.
Zivko
Jaje od Azdaje (Desno)

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Elyrias on Fri Mar 25, 2011 7:17 pm

severian wrote:Mindegy je vojvođanski. nemaš ti pojma. Very Happy Very Happy Very Happy

Total like!!! cheers cheers cheers
Elyrias
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Elyrias on Fri Mar 25, 2011 7:18 pm

I šta onda na kraju? Subota, nedelja?
Elyrias
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Sat Mar 26, 2011 12:16 am

Ništa, Dražen i sestra mu Adrijana ne mogu sad preko ovog vikenda, a Ognjena ne mogu dobiti nikako. Optimalno mogu okupiti 3 igrača, pa mislim da se radije svi malo pozabavimo drugim nekim stvarima za vikend. Recimo, ti bi Géza mogao da zapišeš ono što smo se dogovarali oko Uora i Erdaha i da okačiš ovde za sve nesretnike koji još nisu upoznali Boga Slobode i Piva. Wink
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  .kiloByte on Sat Mar 26, 2011 12:36 am

ognejn je tu.. tj odgovara mi usbota.. nedelja manje..
.kiloByte
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Elyrias on Sat Mar 26, 2011 1:12 am

Ok, znači onda zvanično otkazano, jel' da? Meni subota i ne baš odgovara, nedelja još nekako.

Oko tog pisanja, Mihály, iskreno da ti kažem, neće biti ništa...nije da me mrzi, nego jednostavno ne verujem da će od toga biti nešto za sada.

Mislim da je sada vreme da vam kažem da ja neću moći sledećeg vikenda uopšte da se igram, putujemo sa ekipom na takmičenje u Berlin. DM, tako planiraj Smile
Elyrias
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Sat Mar 26, 2011 12:55 pm

Pa eto, najteža stvar sa D&D-jem jeste okupljati družinu za svako igranje... Neutral

Za ovaj vikend je zvanično otkazano. Mislim, ljudi, najavljujte se bar 36 sati unapred, niko ne visi na zidu pa da ga se tek tako otkači kad zatreba, nismo već davno srednjoškolci...

Ja se nadam da ćemo uspeti da se dogovorimo za idući vikend, iako bez Geze. Koga inače mrzim jer stalno negde putuje po svetu dok ja nisam Srbiju napustio od trećeg srednje. Wink Lepo se provedi u Berlinu, mada verujem da nećeš naći vremena da pogledaš one zaista bitne stvari, kao što je Kapija Ištar u Pergamon Muzeju. Twisted Evil eh, nemaju nekog zluradog smajlija. Wink

Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Wed Mar 30, 2011 1:21 pm

Subota ili nedelja?
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  .kiloByte on Wed Mar 30, 2011 5:56 pm

zasad svejedno Smile nek ostali odluce
.kiloByte
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Thu Mar 31, 2011 10:16 am

O Uoru:

Ime: Uor
Simbol: Grb koji predstavlja dva medveda koji se ili rvu ili grle, zavisno od tumačenja
Izgled: Uora predstavljaju kao plavokosog nordijskog ratnika sa dugim dredovima, sa maculom i ređe i sa štitom
Alignment: Chaotic Good
Portfolio: Bratstvo, Prijateljstvo, Sloboda, Samostalnost, Pivo, Borba za Slobodu
Sledbenici: Erdašani (stanovnici Erdaha), pivopije, patuljci, borci za slobodu
Domainovi: Chaos, Good, Protection, War
Omiljeno oružlje: Macula (Warhammer)
Priča:
O nastanku Piva

U početku bejaše bogovi, i od njih jedan beše Uor, ko se u Ratu Bogova boriše za Slobodu, Bratstvo, i Ravnopravnost. Oružlje mu bi macula, braniše se malim okruglim štitom, te se dadne prepoznati po licu bledome i kosi dugoj i plavoj u rastama. Kako trajaše Rat, videše Uor, kako neki od Bogova stvoriše sluge i robove sebi, Smrtnike, kako bi se ovi za njih i mesto njih borili, te zbori:
-”Kakva je ovo kukavička prevara, o! vi, najsramniji od Bogova!? Ne smete da se borite sa mnome, pa šaljete ove nejake sitne lutke da me umaraju!?”
-”Nije to prevara, Uor, već pobeda uma nad silom, a ujedno i zla kob tvoja – zašto bih se borio protivu tebe ja sam, kad mogu moje sluge da te dokrajče!?!”
-”Jer Ratnik može da se nada pobedi jedino ako se on sam bori. Borba koju za Ratnika izvojeva neko drugi je za Ratnika samog izgubljena.” - te rekavši to, maculom svojom smoždiše gomile Smrtnika.
-”Nego” - rekoše Uor - ”vi mala bića – Smrtnici jeste li – što se vi borite protiv mene, što služite ove što vam naređuju? Jeste li to u svojoj slobodi odabrali da se borite protiv mene?”
Te Smrtnici rekoše Uoru, kako ne znadoše oni, šta je to sloboda, te im Uor to ispričaše. Na to Smrtnici prozboriše:
-”O, Uore, plemeniti glasniku Slobode, oslobodi nas jarma zlih nam gospodara, i mi ćemo tebe, kao slobodni Smrtnici, služiti dok smo živi. Mi sami, avaj! ne možemo se dignuti na bunu protiv Tvoraca svojih, jer sva naša snaga i moć, te i pusto postojanje naše. Ali Ti, Uore Slobodni, Uore Plemeniti, Ti oslobodi nas svojima Božanskim moćima!”
Te videše Uor kako su Smrtnici jedan sasvim priglup soj, jer ne znaše čak ni to, kako Tvorci njihovi nemaše nikakvu moć nada slobodnoj volji njihovoj. „No dobro”, pomisliše on, „neka su priglupi, naučiće tokom borbe, samo da je se započne onda!”, te zboriše svim Smrtnicima sledeće:
-”Oj, Smrtnici, čujte, tako mi svega, boriću se za slobodu vašu, za slobodu svih vas! Da vas oslobodim jarma zlih mav gospodara, evo vam Elixir Slobode, koje podaruje oslobođenje od svih gospodara volšebnih, evo vam piće slobodnih duša, najplemenitija od svih nektara nebeskih, evo vam, Smrtnici, za vašu Slobodu – Pivo!”
Te razdeliše Smrtnicima Uor Pivo, i osetiše svi oni oslobođenje od zlih im gospodara, te se hrabro i plemenito boriše za slobodu svoju.

O nastanku Erdaha

Priča o nastanku Erdaha neodvoljiva je od Uora i njegovih sledbenika. Priča se kako su Erdašani, ili Hmonzi (Hmong) kako su se zvali pre osnivanja Erdaha, potomci prvobitnih sledbenika Uorovih kojima beše podareno Pivo. Kao dokaz za ovo se navodi pivarska tradicija tog naroda koja doseže do pre Poslednjeg Rata, ali i do pre nastanjivanja patuljaka na Svetu Ljudi. Naravno, patuljci spore tu tvrdnju, no Erdašani ne mare za to.
Pre nekih dvestotinak godina, pre no što je Zindon bio nastao kao država, na teritoriji koju ona danas zauzima postojale su mnoge državotvorine manje ili više u duhu Zindonskih verovanja; ovaj period današnji istoričari nazivaju period Prosvetljenih Kraljevina. U tom periodu, Hmonzi su pripadali nomadnijim narodima gorja, te su se isticali svojim, Zindonskim očima gledano nedopustivo raskalašenim i već nevernički slobodnim ponašanjem. Ovo je imalo za rezultat to da su Hmonzi krenuli na put, tragajući za mestom gde bi bili slobodni od moralističke tiranije raznih Zindonskih fakcija.
Tako su se našli u gorjima Patuljačke Kraljevine. Putujući, našli su se u jednoj travnatoj dolini, te su se tu namerili da se odmore. Tokom tog odmora, njihov poglavica, Gerr'hán Álaff, doživiše viziju. On videše isprva dva omanja medveda kako se bore u upravo toj dolini gde su se oni trenutno smestili. Bore se ti medvedi, bore se, no nijedno od njih ne pobeđuje. Dok se oni tako bore, najednom dođe jedan ogromni crni medved i napada ih. Tih dvoje medveda, dosad se boreći međusobno, uvideše kako protiv ovakvog suparnika imaju šanse jedino ujedinjenih snaga. Tako, dosadašnji suparnici se ujediniše u borbi protiv ovog napasnika, i na koncu ga i oteraše.
Videvši takvu jednu viziju, Gerr'hán odlučuje da se nastane u toj dolini. Uskoro otkriše kako ta dolina obiluje biljkama ječam i hmelj, koju su dotad teško nalazili i koja im je oduvek bila važna ritualna biljka, posebno glede Piva. Tako su osnovali grad, koji poprimiše ime Erdah među narodom, što znači „vizija, san” na Hmonškom. Konačno, Gerr'hánu se pojavi Uor, te mu prozbori: „Ja sam ti poslao vizije, i ja sam tvoj narod doveo ovamo, u ovu Dolinu Hmelja (Lembah ng Hmun), jer video sam patnju tvog naroda među Zindonskim fanaticima i tiraninima, i setio sam se našeg starog dogovora. Zato, služite me time što ćete biti slobodni ljudi i time što ćete praviti dobro pivo.”
I tako, Gerr'hán je oživeo veru u već maltene zaboravljenog Uora, i postavio sebe kao njegovog visokog sveštenika. Erdah se u svojoj izolaciji brzo razvijao, sve dok nedostatak trgovine nije postala prepreka daljem razvoju. No, nije se trebalo dugo čekati da se taj problem reši, jer kroz nepunih godinu dana, pojavili su se patuljci. Posle mnogo pregovora, konačno su postigli dogovor. Erdah postaje kneževina pod nominalnom suverenošću Patuljačke Kraljevine; patuljci ubiru godišnji porez u Pivu, ječmu, i hmelju, i ne upliću se u to kako i na koji način Princ, iliti poglavica, vlada svojim narodom. Ovo rešenje se pokazalo kao uspešno tokom vremena, i razvilo se jedno prijateljstvo među patuljcima i narodom Erdaha, koje se možda najbolje odražava u činjenici da postoji veoma živa saradnja u svim aspektima života vezanim za Pivo. A koji poznaju Erdašane, znaju da je veoma malo toga u njihovim životima što se ne vezuje za pivo.
Danas Erdahom vlada Hin'lím Álaff, IX Princ Erdaha, Gerr'hán-ov potomak, ujedno i Hmonški Poglavica i Visokosveštenik Uorov. U svojim četrdesetima, Hin'lím je jedan sposoban i entuzijastičan državnik čiji je prvenstvani cilj da proširi veru u Uora izvan granica Erdaha, a ujedno da i proširi tržište Piva.

Géza smislio, ja nadopunio i napisao. Čisto da znate da možete i vi da budete kreativni.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Thu Mar 31, 2011 7:39 pm

IGRANJE 2011.04.03. NEDELJA 17h
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Elyrias on Thu Apr 14, 2011 9:43 am

Iako je sada "mrtva sezona", i verovatno se ne bi igrali u nedelju (17.04.), hoću da javim za svaki slučaj da ne bi ni mogao da igram, pošto mi je tu sestra iz Kanade, pa treba sa njom da imam "quality time". A sledećeg vikenda je Uskrs, tako da se vidimo, ono, nekad... Smile
Elyrias
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Mon Apr 18, 2011 8:24 pm

Kako su nam vikendi svi već rezervisani za druge stvari u aprilu (uskrs pa prvi maj), ako kanimo da se igramo još u ovom mesecu, moraćemo to preko radne nedelje. Zato ja predlažem sad sredu poslepodne ili četvrtak uveče kao moguće termine. Geza svejedno neće moći da dođe, i Živko je dosad rekao da mu četvrtak ne liči da bi mogao. Pa, možemo li se igrati ove sedmice?
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Wed Apr 20, 2011 4:44 pm

Očigledno nismo uspeli da se organizujemo za igranje ove sedmice, pa vas sad sve molim da pomno razmislite koji dan iduće radne nedelje ste slobodni. Smislite nešto od utorka do petka, pa ćemo nekako već da se uglavimo u taj neki termin.

Ahh, ko je samo smislio sve te silne praznike, koče sve redom ... Mad Wink
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Tue Apr 26, 2011 8:49 pm

Ako bude bilo ičega ove sedmice, biće to sreda ili četvrtak, verovatnije četvrtak. Mislim da je Ognjen u Bosni, pa ga zato ne mogu dobiti nikako... stvarno si mogao da se javiš kako ideš u Bosnu, Ognjene Evil or Very Mad

No, kad god se budemo idući put igrali, pripremio sam za vas ... (bubnjevi Wink )

Multiverse Music Journal wrote:Posle fenomenalnog uspeha prvog izdanja, D&D kampanja 8 Svetova doživela je izdanje drugog zvaničnog soundtrack-a. Dok je prvi prvenstvano gradio na Azijske teme i melodiku, nastavak se više bavi Afričkim temama i bazira na ritam. [...] Ovu jedinstvenu kompilaciju možete nabaviti isključivo u muzičkoj radnji "Valhala".
Wink
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Mon May 02, 2011 4:57 pm

I sad, pitanje je: subota ili nedelja?
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Thu May 05, 2011 8:29 pm

2011.05.08. od 17h!!! - PRIČA SE NASTAVLJA!!!
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Mon May 16, 2011 10:43 pm

Ako slučajno neko nije čuo, naša mala avantura je prinudno pauzirana do daljnjeg. Prosto, igrači mi kriziraju kako nisu u mogućnosti da dođu, medi se zlokobno prikrada novi ispitni rok, a Živko bi se svejedno relativno skoro vraćao u svoj rodni Sivac (da ne kažem Szivác Wink ). Tako da mi se ovo doima kao zapravo jedina logična odluka.

No, što se mene tiče, ovo nikako nije kraj. Nastavićemo! Samo da prvo dam nešto ispita i da se reorganizujemo, a možda se neke stvari i napišu. Ali sad prosto mora pauza, nema druge.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Sun Jun 05, 2011 11:52 am

Nije da sam bio nešto mnogo aktivan na forumu u zadnje vreme, ali sad me prosto neće ni biti dok ne odradim ove ispite. Tako da se čujemo/vidimo tamo negde oko kraja meseca.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Fri Aug 12, 2011 8:09 pm

Mislim da je sigurno reći da smo ovu kampanju završili - ako se i budemo još čega igrali u ovom settingu, biće to nova kampanja. Pa sam mislio da vam ispričam ovaj side quest koji sam mislio da ugradim negde sa ovom družinom, ali na kraju nisam stigao. A i premišljao sam se... No, Gezi se jako dopao, pa evo ga:

Družina putuje kroz neku zabit, duboko u divljini. Smestili su se da prenoće, i Manveru čuva stražu. (Čari vilenjačkog života... Wink ) U noćnoj tami ne zapaža ništa, dok najednom... jedna drow mu se prikrala, koristeći se mađijama kojima je njena rasa blagoslovljena. Pre nego što je mogao išta da preduzme, ona se bacila na njega i, držeći mu oštricu na vratu, nadvladala ga je, i... silovala, pritom ga i ućutkala silom. Ostatak družine je prespavao celu stvar. Sam Manveru, kako ima samo Constitution 10, se i onesvestio tokom. Probudivši se, sve je bilo netaknuto. Da li je to sanjao samo, pita se on sad. Bilo san ili java, svejedno je malo verovatno, a Manveru je racionalan tip. Kako u njemu previre sumnja, zapaža tu i tamo neke sene... No ništa konkluzivno. A ne sme ništa da kaže...
Konačno, posle dosta napetosti, drow se pojavljuje da ubije žrtvu svog neprirodnog bluda (što i nije tako retko, videti Drow of the Underdark, 2007). Da li će naši junaci nadvladati protivprirodnu spodobu izopačenja i zla, stradati boreći se protiv nje, ili, pak, pridružiti se tamnoj strani? Laughing Wink

The ultimate cliffhanger - you'll never know! NEVER!! Twisted Evil
BWAAHAHAHAHAHAAAAAA HAHAAA HAAAA!!! Twisted Evil

Pa se igramo nečeg posle - septembarskih i oktobarskih - ispita. Bar se nadam...
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down