Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

ETC Tim Srbija 2013

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Odabir kapitena za ETC 2013

63% 63% 
[ 5 ]
37% 37% 
[ 3 ]

Total Votes : 8

ETC Tim Srbija 2013

Post  Largo on Thu Aug 23, 2012 9:59 am

E pa ljudi i ovaj ETC se završio.
Vreme je da biramo novog kapitena naše reprezentacije i da krenemo sa pripremama za sledeću godinu.
Kako ja nemam vremena i kako sam zbog nedostatka vremena napravio brojne propuste u organizaciji ETC 2012 kao što su:
1. Nisam rezervisao smeštaj četvrtak na petak - iako sam se dogovorio sa ženom iz hostela nisam na vreme obavestio ostatak tima
2. Ocenjivanje i preliminarno uparivanje nije bilo urađeno do kraja
3. Kockice za 2012 nisu izrađivane
4. Nisam vodio računa o dresovima - Hvala Vladi i Mladenu što su to ispratili
5. Nisam prosledio pitanja članova tima na FAQ delu foruma

Mislim da je najbolje da odredimo nekog drugog za organizaciju celog odlaska na ETC.
Kako ja vidim:
1. Vlada je odličan za organizaciju celog odlaska, dresove, kockice .... i bio bi odličan kapiten što se tiče strateškog aspekta
2. Andrija odlično poznaje pravila i armije i može vrlo dobro da nas upari i da isplanira strategiju. A verujem da bi imao dovoljno vremena da smara na ETC forumu, pažljivo isprati sva glasanja i kompletnu organizaciju od strane ETC tima.

Ne vezano za ovo glasanje, Marijan se ponudio da organizuje treninge za ETC, i za sve ostale turnire.

Na ovom ETC smo pokazali da možemo mnogo bolje da odigramo ako igramo kao tim.

Hvala Vam na odličnom ETC iskustvu.

Dragomir
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human

View user profile

Back to top Go down

Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  kgkid on Thu Aug 23, 2012 12:28 pm

Prvo da skinem kapu Kapitenu Dopudji za solidno odradjen posao. Iako je oko pripremnih i organizacionih stvari bilo propusta, sto sam mu i licno rekao, ponasanje na turniru bilo je besprekorno. Mada mozda tako ne izgleda, uparivanje je bilo solidno odradjeno i ekstremno tvrdo za sve. Ja sam, sem u prvoj partiji kada smo isli na to da dve point denial liste glodju jedna drugu (ja i WE) i gde smo jos i dobro prosli, imao 2xHE (Star Dragon i White Council) i 2xEmp (gde je sve zavisilo od masina i prvog kruga, a ja ga nisam dobio i masine su rolale keceve k'o lude) i Bretonca sa HKB, 3xPegasus Knight i L4 Light (imao je i dvelere i rigrout) L2 Beast kombinacijom (ovde je on bio zle srece, pa rezultat ne opisuje sasvim realno odnos kvaliteta armija i generala). U tom smislu, nismo lose prosli, bilo je par pogresnih procena od strane igraca, bilo je i mnogo malera sa kockicama, ali u ukupnom skorunismo bili losi, narocito od polovine drugog dana, kada smo se svi vise uzeli u pamet.

Mislim, a to sam rekao i Kapitenu, da nama treba da imamo i NPC(aptain/oach) i NP Team Manager facu. Znaci DVA neigrajuca clana tima. Obojica, uz maksimalnu pomoc svih nas, treba da usavrse uparivanje, pravila, batinanje clanova tima, obilazenje stolova i diskretno pomaganje igracima.

Do samog turnira NEOPHODNO je da kapiten (igrac ili neigrac) bude aktivan na TWF u glasanjima, diskusijama, postavljanju pitanja i lobiranju. Neophodno je da se tim agilno i jasno izjasni po svim pitanjima koja zelimo da Uprava isforsira na TWF.

Pored toga treba da se fokusiraju na nezahvalne zadatke forsiranja treninga, pojedinacnih i timskih, jurenja sponzora, rezervacije smestaja, organizaciju prevoza, kockica, majica i suvenira za protivnike.

Posto posla ima preko glave, mislim da jedan covek nema sanse da sve to iznese, jos manje ako mora da igra za stolom.

Eto stoga pitanja: "Ko je sve voljan da zagrize?"

Moje je misljenje da je Andrija jedan od najkvalitetnijih igraca i clanova tima, te nisam siguran da mozemo da priustimo da on ne igra. Naravno, ako se javi neko ko je voljan da WoC, kao izuzetno tvrdu armiju, dostojno zameni, ili pokaze da je bolji, Andrija moze da potpuno predje u trenersku ulogu. U medjuvremenu, ja bih predlozio da njega gledamo kao WoC igraca i savetnika po pitnaju pravila.

SAMO zato sto ste stavili da se bira jedan od njih dvojice ja biram da dam glas Vladi, prevashodno zbog organizacionog iskustva, a zatim i zbog bezobraznog nepotizma. Very Happy

Last edited by kgkid on Thu Aug 23, 2012 3:51 pm; edited 1 time in total
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf

View user profile http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Post  Iskusinjo on Thu Aug 23, 2012 12:34 pm

Слажем се са Дарком да треба да имамо и "филд капетана" (војводу) и неиграјућег тренера. Највише бих волео да Андрија буде војвода, а неиграјући тренер и организатор пута Влада. Мислим да су њих двојица тренутно најкомпетентнији за те послове у држави. Такође, мислим да би свако своје мишљење требао да изнесе јавно, чисто да не би гласали људи који немају везе са ЕТЦом.
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Character sheet
Name: Blooden the Bloody
Race: Orc

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Thu Aug 23, 2012 12:49 pm

Slažem se mladene Ovde je samo glasanje za Kapitena - drugi bi preuzeo ako bude hteo ostale uloge.
Naravno svaki glas preko javnog izjašnjavanja se nebi računao.
Tj. Ako hoćeš da se tovj glas računa moraš da i javno ga izneseš.

Ja sam za Andriju za NP Kapitena a Vladu za organizatora celog cirkusa.
Mislim da sam to i napisao u prvom postu.
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Jogurt on Fri Aug 24, 2012 8:35 pm

Ja verujem da bi oboje bili dori kapentani pa neznam za koga bi glasao. Bilo bi lepo da oba kandidata napisu sta da svi ocekujemo od njih!

-Koliko vremena mogu da prijuste.
To sporazumeva, kao sto je darko rekao, ucestovanje na forumima i forciranje treninge i sve sto je on pomenuo. Takodje ko moze da prijusti individualnu pomoc svakom igracu da izabere listu kakvu treba i ko moze da istrazi /promoise istrazivanja lista koje druge zemalje vode.

-Kako ce da se vodi selekcija igraca i kako ce da se radi promocija ETCa preko cele srbije.
Sigurno postoji mnogo igraca koji su zeljni da idu na ETC i naravno treba im se prijusti prilika. Kakva su vasa misljenja o tome?

-Kakve mogucnosti za organizaciju pripremnih teamskih turnira. Sta nam je falilo ove godine je bilo pripremnih turnira i pripremnih teamskih igara ili barem dogovorena partija dan pred ETC.
Englezi i Australijanci su odigrali partiju medjusobno i bili su dosta srpemniji i videlo se koliko kada smo igrali protiv Australije. Jedan timski turnir o po 5 igraca bi dalo mogucnost dosta ljudi u srbiji da steknu osecaj kako se igra na ETCu i dalo svima mnogo vaznu vezbu jer, moramo da priznamo, tamo se igra drugacije igra nego obicno na koje ja licno nisam bio spreman. Poljaci igraju nekoliko takvih turnira. Takodje turnir gde pozovemo bugare/madjare/hrvate i druge zainteresovane i odigramo 4 nations turnir. Sve to je velika masta ali bi jedna od tih 3 stvari mnogo poboljsala nase rezultate.

Ko ima sposobnost i energiju za poziciju?
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Iskusinjo on Sat Aug 25, 2012 9:51 am

Treba razmisljati i o formiranju 40k tima. rabbit
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  TheMarko on Sun Aug 26, 2012 9:25 pm

Ja sam glasao za Vladu . . . iako nisam igrao, imam veze sa ETC-om i nasim rezultatom (neko ce se mozda setiti nekog bloodthirstera . . . Wink ), i ima da budem deo ETC tima sledece godine . . . Ajd' cik neko da me spreci . . . Wink Sledece godine gledacete film "Imperija povraca udarac" . . . Wink
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Sun Aug 26, 2012 10:15 pm

TheMarko wrote:Ja sam glasao za Vladu . . . iako nisam igrao, imam veze sa ETC-om i nasim rezultatom (neko ce se mozda setiti nekog bloodthirstera . . . Wink ), i ima da budem deo ETC tima sledece godine . . . Ajd' cik neko da me spreci . . . Wink Sledece godine gledacete film "Imperija povraca udarac" . . . Wink

Pazite samo, film nije za maloletne! Pretpremijera prikazana dvema poljakinjama na benzinskoj pumpi u ponedeljak u zoru. Very Happy
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  severian on Tue Aug 28, 2012 1:38 am

Mislim da oko ETC-a ima posla za više ljudi. U tom smislu treba da se organizujemo po oblastima:

Andrija - zna odlično pravila, zna različite vojske. Verujem da on treba da se bakće sa forumima, raspravama o pravilima, terenima... Ako mu treba titula kapitena da bi se time bavio onda neka mu je.

Organizacije treninga se prihvatio već Floigl i ja bi tu pridružio Mladena koji je istovremeno oficir za moral iako toga nije svestan. Meni se čini da je dobar deo priče oko sva tri ETC-a izgurao Mladen gnjaveći i pričajući. Hvala mu na tome.

Ja bi se prihvatio menadžerske pozicije. Da organizujem sve oko odlaska tamo, majica, poklona, gde ćemo spavati... Turnir 4 nacije je moja davnašnja ideja i pokušaćemo da izguramo tu ideju ove godine. Imam ja tu još nekoliko ideja o kojima ćemo raspravljati.

Kad pričamo o trenerima, mislim da bismo mogli i Šlosa da ubacimo u takvu neku ulogu. Mislim da mu leži.

Takođe, ako još neko misli da može nekim svojim znanjem ili delovanjem da pomogne nek se javi.

Ostaje mučno pitanje kako izabrati igrače za sledeću godinu ? Sad je pravi trenutak da to odlučimo i toga se držimo.
severian
Moderator
Moderator

View user profile http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Post  kgkid on Tue Aug 28, 2012 7:50 am

Ne zaboravite Dopudju. Kad je uparivanje i trenerski posao u pitanju, on ima najvise iskustva. On je trener vas trenera. Very Happy

Inace, kapiten (titula) je neophodna za glasanja i pitanja na TWF. Samim tim treba Andrija (posto se Vlada slozio) da bude proglasen za Kapitena pa da ga testiramo kod glasanja za lokaciju sledeceg ETC. Very Happy

Treba da procitamo svi sta se prica na TWF o:

1. sudjenju. Mada je Dopudja mudro ostao van te price, jer nas sudije nisu mnogo dirali, a i kad smo ih pitali bili su fer i ekspeditivni

2. organizaciji. Ova prica je za nas znacajna pre svega zbog dolazece odluke o tome gde ce se igrati sledece godine. Dopudja ih je lepo opleo za greske u ovogodisnjoj organizaciji, sada treba ispratiti pricu o narednoj. Treba i da se dogovorimo sta ce Kapiten da podrzi, koliko aktivno i zbog cega.

3. pravilima. Vec je pocela prica o AC, manama i pripremama AC za narednu godinu. Ukoliko neko vidi nesto sto bi trebalo i moglo da se unapredi, recite, pa da Kapiten to pocne vec sada da gura. Nekoliko stvari je primeceno kao propusteno u AC za ovu godinu: Light Council, DE leteci cirkus, VC eteralni zid, monustruozne konjice...
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  Brain Damage on Tue Aug 28, 2012 12:00 pm

Red bi bio i ja da se javim konacno. Ja svakako prilicno redovno pratim TWF pa ako se svi slazu (Dragomir se tu zapravo najvise pita Very Happy ) mogu postati aktivniji tamo u pitanjima i lobiranjima ili cemu vec. Zvanicno proglasenje za kapitena je jedino potrebno kod glasanja, ali i to se moze resiti da mi Dopudja jednostavno da nalog.
Sto se tice sudjenja ja nisam primetio da je bilo ko od nas imao problema sa istim tasko da i treba ostati sa strane. AC, ja zapravo mislim da i nema nekih velikih greski. Mi nismo imali konpoziciju tima spremnu za neke liste. Ja koji sam pravio odbranbenu listu potcenio sam broj "bljestavih listi" sto mi je bio glavni promasaj a sa samo malim izmenama mogao sam i za njih biti spreman. Zakljucak potrebno je jos vise medjusobne saradnje oko konpozicije tima i vece poznavanje svih armija i listi.
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

View user profile

Back to top Go down

Post  Jogurt on Tue Aug 28, 2012 12:31 pm

Ja verujem da onda Vlada moze da bude Chairman. Glavni organizator svega.

Za qualifikaciju ovu su ideje koje imaju neke zemlje: Mozda je prerano da mislimo o ovome i mozda ni netreba da se radi ovako ali u svakom slucaju postovao sam dok jos uvek imam otvorene njihove postove.

Despite the tiny player pool here, we decided early on that we wanted a fair and transparent system for team selection. We take results from any ranking tournaments our player compete in (it doesn't matter what country they play the tournaments in) and use these to create our own team Northern Ireland Rankings tables for the various system. Most of the places on the team are based on these tables.

- Anyone who is interested in playing for TNI signs up to the TNI squad.
- We record their tournament results and add them to our rankings. They get access to our forums, and get to vote on TNI matters.
- The qualification period runs from 1st Jan to 31st Dec.
- After the ETC we vote in new Captains and Vice-Captains for each system, and a Chairman (being chairman is quite a big job, but the reward is an automatic place on any of our teams) to look after the logistics side of things. They form the committee for the next year. We also vote on amending our charter if we feel it needs to be tweaked.

The teams are made up of:
1 – Captain or Vice-Captain
2 – Player who finished highest in the TNI Rankings
3 – Player who finished 2nd highest in the TNI Rankings
4 – Player who finished 3rd highest in the TNI Rankings
5 – Player who finished 4th highest in the TNI Rankings
6 – Player who finished 5th highest in the TNI Rankings
7 - Player who finished 6th highest in the TNI Rankings
8 – Wildcard Pick or the Chairman

a - If the Captain and Vice-Captain both qualify there will be an extra wild card
b - If the Captain quaifies and the Vice -Captain doesn't, the Vice-Captain will get an automatic place.
c - If the Vice-Captain quaifies and the Captain doesn't, the Captain will get an automatic place.
d - If neither the Captain or Vice -Captain qualifies, only the Captain will get an automatic place (the Vice-Captain can continue in a non-playing role, or resign his post and be replaced).

Usually most players who want (and are able) to go to the ETC get to go, but it seems like a good idea to have a system in place in case the tournament scene grows.

With Scotland we also try to it more representitive and less about cliques;

currently we have a qualification tournament, actually the biggest 40k tournament in the UK, in which any Scot who has entered and wants to go for the team is ranked alongside the other Scots according to their final results:

Then the top for ranked Scots are automatically in the team.
The next 2 Scots are chosen from the remaining top 10 Scottish players by the first 4 plus the Captain (who is elected on a yearly basis - but still has to qualify to play).
Then the final 2 Scots are chosen on a wildcard basis by the 6 qualified players and Captain.
9th Player is then opened to people who want to fill that roll, with the whole team voting on who to pick if needs be.

Granted it is not the most perfect system but that is because up until 6 months ago we struggled to get 8 pure Scottish players in the team. This summer has seen a massive upsurge in interest and so we are looking to migrate towards using more events as qualifiers and possibly even taking lead from the NI lads and setting up an internal rankings system.

Nije losa ideja sto imaju i wild card pick za nekog ko ima odredjenu vojsku koja treba da ide kao sto su patuljci i ako se patuljak ne kvalifikuje onda on mora da ide i treba da bude izabran. Ja mislim da treba da ide ko se qualifikuje. Ako se ja nekvalifikujem onda se nekvalifikujem i netreba da idem. Takodje ja sam vec bio i ako treba prepusticu nekome ko je bolji od mene da ide ko nije isao.

U nasem slucaju, sa samo jednim ETC turniru, je tesko odrediti rankinge jer uvek moze sreca da popusti u jednom turniru. Ali nekako bi trebali da odradimo to providno, tako nikako nema ljutnje za one koje nisu dobili da idu. Sta mislis Darko o jatacenju da postane turnir sa igranim partijama? Tako imamo 2 turnira. Ja verujem da si se naljutio sto sam to u opste to predlozio...

Ja bi zeleo da pomognem oko necega ako nadjete neko mesto za mene, samo nisam vise cesto u novom sadu zbog raznih obaveza pa bi neke stvari za mene bile nemoguce Smile Ali mogu da pomognem Andriji oko selekciji armija za sledeci ETC, koja armija je dobra a koja nije i kako treba da izgledaju. Takodje mogu da pomognem da probam da motivisem neke igrace u Beogradu da probaju da igraju po ETCu i compovanja i da se prosiri baza nasih igraca.
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Jogurt on Tue Aug 28, 2012 12:58 pm

Ja mislim da kao kapiten ti moras postati aktivan tamo. Ja takodje mislim da dopudja treba da ostane aktivan tamo takodje. 2 na forumu iz srbije je bolje nego 1. A ni asger nije kapiten pa se stalno javlja na TWF. Sto se tice glasanja treba da se pitamo kao sto je dragomir pitao nas sve, samo u tom slucaju malo nas su se javili za odgovore. Mi svi moramo da se drzimo aktivni na svim nasim forumima.

U veze za AC: Imali smo cak i ok liste koje su svasta mogle da urade ali nismo imali system uparivanja. Neke stvari smo pogresno pocenili, na primer ja pred turnir sam mislio da ja mogu protiv takvih skink lista kokve su bile ali nisam imao priliku da vidim, samo teorije.

Inace svi su protivnici su imali bas tvrde liste i mnogo bolji system uparivanja nego mi. Tesko da imas dobar composition protiv odredjenih stvari kada dobijes da igras protiv stvari koje ti neodgovaraju. Moramo da svi koji idu daju ocene unapred i da se unapred napravi komp program za uparivanje. Znaci da svi koji idu budu ozbiljniji. Ali to je prica za kasnije.
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Tue Aug 28, 2012 3:37 pm

Jogurt wrote:U nasem slucaju, sa samo jednim ETC turniru, je tesko odrediti rankinge jer uvek moze sreca da popusti u jednom turniru. Ali nekako bi trebali da odradimo to providno, tako nikako nema ljutnje za one koje nisu dobili da idu. Sta mislis Darko o jatacenju da postane turnir sa igranim partijama? Tako imamo 2 turnira. Ja verujem da si se naljutio sto sam to u opste to predlozio...

Postoje 2 turnira u Hrvatskoj (Zagreb i Brod)
Postoje 2 turnira u Srbiji (Beograd i NS)
Ako mađari organizuju turnir
Slovenci imaju turnir
Ima timski turnir u Toporu
I minimum 2 puta godišnje Mladen i Ja organizujemo mini jednodnevne turnire u Valhali
Tako da ne možemo da se žalimo na mali broj turnira.
Problem je što ljudi ne dolaze na iste.

Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Tue Aug 28, 2012 3:58 pm

Realno smo imali dobro uparivanje u svim mečevima osim u prvom.
ja lično smatram da je svaki match up gde mi imamo 6 dobrih uparivanja a 2 loša odličan za nas.
Prva primedba - smanjite unos alkohola tokom partija.
Druga primedba - pazite protiv koga tražite uparivanje. Neko od nas su tražili uparivanja da bi ista izgubili katastrofalno. Kocka je kurva i tu nema pomoći.

Nismo imali sistem i ok smo prošli - slažem se treba da imamo sistem ali za sistem nam trebaju mnogo bolje liste.
Armije koje čuvaju poene - WE, WoC, DW su u svakom meču imale minimum 2 do 3 armije protiv kojih ne smeju da igraju. Pa su naše hard hitting armije morale da skidaju te liste pre nego što naši 10:10 igrači mogu da se ponude za bid. Ovo je smešno. Darku se ovde izvinjavam jer njegova ne fleksibilnost je upravo zbog činjenice da sa njim nisam iskomunicirao kako da osmisli listu.
Da bi se statistika i uparivanje napravilo svi moraju da daju ocene. Model ma koliko bio savršen je CRAP ako je ne nahrani odgovarajućim podacima.

Ja sam radio uparivanje barem za sebe prema modelu koji su severni irci predložili. Gledao sam kvalitet igrača (smatrao sam da igram sa boljim od mene) i gledao sam koliko poena mogu da uzmem ili sačuvam po partiji. Jedino gde sam promašio je bilo protiv imperije koju sam dobio. Takođe sam otkrio da bretonce ljudi vode upravo kao all around armiju za čuvanje poena. Ako ne sarađuješ ne možeš da izgubiš (osim ako kockica nije odlučila da ti jebe majku)

Moram da kažem i ovo:

Kada smo kretali sa pripremama za ETC dogovorili smo se da ovo ne bude road trip i da idemo maksimalno da uradimo nešto. Ovaj stav je trajao oko 2 nedelje. Prema tome ni ja se nisam trudio koliko sam mogao (ovo me opravdava).
Plus je bio što smo odigrali više partija nego u pripremama za ETC 2010 i 2011 i to se vidi. Hvala bogu pa je Mladen ovaj put testirao armiju pre nego što ju je izveo na ETC, ali je napravi grešku kada je pravio Svenu armiju, ne u army compu nego u činjenici da je Sven igrao sa tom armijom preko kurca i nije dovoljno odigrao partija u pripremi. Svenu Zmaj ne leži i sa Zmajem treba znati igrati.
"Razočarenje" turnira je bio svakako Kiwi - od njega sam mnogo više očekivao što se tiče rezultata. Pogotovo što je on jedini davao feedback o načinu igre i izboru armija. I svakako mogu moju dobru igru da zahvalim partijama odigranim protiv njega. Ovim ne mislim da je on loš igrač nego da je u pitanju primedba broj jedan + činjenica da nije spavao 2 noći.

Svi smo mi generali posle bitke ali činjenica ostaje da je ovo bio road trip na kojem smo igrali WH. (ovo ne važi za sve, ovo je samo generalni utisak)

Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  severian on Tue Aug 28, 2012 5:43 pm

Ma road trip je u redu. Ja bi ga forsirao još više. Ali tako da putujemo više dana i obilazimo stvari i pijemo svašta... Ali ta 3 dana bi trebalo da budemo malo ozbiljniji (trezniji ?). Opravdano je ako napijaš 2 protivnička igrača odjednom Smile. I trenera.
I mislim da ste ( bar neki od vas) odigrali vise partija ove godine nego za prethodne 2 godine zajedno.

Što se turnira tiče i ja mislim da ih ima dovoljno. Čak je većina sa etc ili etc sličnim agram pravilima. Ptoblem je što se na turnirima igra da dobiješ a ne da čuvaš poene.
severian
Moderator
Moderator

View user profile http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Post  Jogurt on Tue Aug 28, 2012 9:20 pm

Problem jeste sto na ETCu igras da dobijes a ne da cuvas pojene. To nisam znao da radim kako treba i pokusao sam ali nisam uspeo u tome. Do duse sve sam bolje i bolje to radio dok je trajao turnir. Moja lista trebala je da bude agresivnija i da se stalno pomera da radi kako treba a ne da igra cornerhammer. Hteo sam da cuvam pojene previse i da sam igrao agresivnije bilo bi bolje.

Armije koje čuvaju poene - WE, WoC, DW su u svakom meču imale minimum 2 do 3 armije protiv kojih ne smeju da igraju. Pa su naše hard hitting armije morale da skidaju te liste pre nego što naši 10:10 igrači mogu da se ponude za bid. Ovo je smešno. Darku se ovde izvinjavam jer njegova ne fleksibilnost je upravo zbog činjenice da sa njim nisam iskomunicirao kako da osmisli listu.

Ja sam mislio da mogu vise drawa izvuci, i realno sam mozda i mogao ali nisam bas znao kako da se igra cornerhammer i prvo iskustvo na ETC.

Ne postoji ni jedna armija koja moze da igra protiv svakog i ako sam pokusao da uradim najveci broj armija koliko sam pokusao. Neki put vojska koja je zamishljena da uzme pojene ima vise boljih protivnika nego ona koja je zamishljena da moze vise njih da primi.

Lista mi imala dosta slabosti i vise nego sto sam mislio... light council me ubija, metal magija me ubija. Neko uvek mora da primi lose uparivanje u timu. Ja sam cak i malo popusta napravio da malo manje igram protiv artiljerije da bi mogao igrati protiv demona i bloodthirstera sa collar of khorne. O tome smo ja i mladja pricali i odlucili da ja treba da uzmem thirstera ako se pojavi sa collar of khornom jer nemamo puno lista koje ga mogu uzeti. Isao sam da uznem neke stvari sto on nemoze da uzme da bi on mogao da ima bolje drawove.

Nesecam se prva dva uparivanja kako su prolazila... Znam da sam drugu igrao sa ogrovima na osmom stolu sto znaci da sam bio 8mi izabran da igra sto treba da bude rezervisano za point get armije.

Treci ja sam trazio demone i bloodthirstera i mogao sam izvuci vecu pobedu ovde da ga kocka realno nije srala. Pobedio sam i bio sam jedan od prvih koji su nasli par.

Cetvrta partija ja sam trazio od dopudje da me upari sa njihovim high elfvom jer sam mislio da mogu da izvucem pebedu tu ali sam zajebao kad sam rekao mogu protiv ogra a bilo bi bolje da igram protiv he. Samo nisam razumeo uparivanje kako radi da to znaci da biram izmedju dva najgora protivnika u njihovim listama protiv mene. To je bila kazna jer sam hteo da uzmem pobedu.

Peta partija sam ponovo trazio veliku pobedu i pitao dragomira jer mogu protiv DE. Ovog puta sam dobio to uparivanje i uspeo da ga pobedim veliko. Malo sebicno od mene ali sam bio postavljen za protivnika koga oni nisu izabrali i realno smo i imali bolje armije protiv njih nego moja da bude prva na tabli.

Sestu partiju sam se nudio da idem medju prvima i dobio high elfa koji je bio jedan od njihovih boljih igraca i uspeo sam 10-10 kad sam konacno uspeo da igram defanzivno. Ovde sam cak mogao i pobedu da izvucem ali pocetak partija ga mnogo srala, a onda mene srala, pa malo i njega. Ovde sam uzeo njihovog igraca koji je isao na pobede i to je vazno i zato sluze draw liste, da izvuces njihove pobednicke.

Dragomir se trudio da sve nas ispostuje i da svima prilagodi dobro uparivanje.

Da bi se statistika i uparivanje napravilo svi moraju da daju ocene. Model ma koliko bio savršen je CRAP ako je ne nahrani odgovarajućim podacima.
To je tacno. Ja nisam tebe iskritikovao za to uopste nemoj da me razumes pogresno. Ja sam predlozio to ocenjivanje ali nismo mnogo nas to uradili. Nisi ti ni malo kriv za to nego mi kao kolektiv. Ti si cak i postovao da se to uradi.

Prva primedba - smanjite unos alkohola tokom partija.
Druga primedba - pazite protiv koga tražite uparivanje. Neko od nas su tražili uparivanja da bi ista izgubili katastrofalno. Kocka je kurva i tu nema pomoći.
KRIV Sad
Realno sam se napio zadnji dan u drugoj partiji. Prva dva dana nisam sem posle partija. Mislim pio sam ali nisam mnogo. I da malo sam spavao u subotu uvece... ali ipak sam se probudio u nedelju i dobio 17-3 pa je ok.
KRIV is za drugi primerak Sad
Mislio sam da mogu da igram protiv lizarmena sto sam rekao dopudji pre turnira preko maila ali stvarno nisam mogao da igram protiv tako prejake metal magije i stvarno ga usrecila kocka.
Ja cak mislim da bi ja bolje prosao da me dopudja manje slusao jer sam tu procenu totalno zajebao. Ali u prvoj partiji bas ga htelo i on je bio number one ranked NZ igrac 2 godine i imao srece. Posle toga sam se uplasio lizardmena i bezao od njih kao kugu kada protiv nekog drugog protivnika sa manje srece na njegovu stranu mozda bi mogao i male pobede da dobijem.
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Tue Aug 28, 2012 11:29 pm

Da bih uradio potpuno realnu procenu, mora da sacekam da se pojave (nadam se u ovom veku) detaljniji rezultati. Pricati napamet i pausalno o toku turnira, ili samo na osnovu svojih partija, nije mudro. Dodatan problem je totalno nenormalan raspored kockica koje sam dobijao u svojim partijama. Zbog toga cu da ostanem duzan detaljniju analizu do objavljivanja detaljnih rezultata. Neke stvari su mi vec prilicno jasne.

Ma koliko do sitno izgledalo, najkrupnija greska koju sam napravio bila je stavljanje rune sa vatrom na top, umesto na mali katapult. Ovo me je stavilo u "kacu" protiv HE zmajeva, sto nikako nije trebalo sebi da dozvolim, kao i relativno losu poziciju protiv DE pegaza. Ja sam se nadao vecem broju DE protivnika, ali su izostali, a i da nisu, nepotrebno bi mi zadali vise glavobolje nego sto bi morali.

Mislim da je nerealno ocekivati da iko moze da napravi listu koja ce biti 10-10 protiv svega. Svaka lista, ma kakva da je, ima svojih rupa i slabih tacaka. Patuljak, ma koliko da moze da se odupre raznim armijama, nema sta da trazi u partiji protiv Skavena, npr. Takodje, postoje liste specificno dizajnirane da rade protiv armija sa masinama i malim brojem modela (skink spam, DE pegazi (ne svi) i slicno). Lista (ne nuzno i rasa) koja pravi problem Kiviju, ili Andiji, nije nuzno morala da pravi problem i meni, ali i obratno: Andriji i Kiviju nisu smetale liste koje su mene mogle da zabole.

Nama je uparivanje dosta dobro proslo. Sistem je takav da niko, pa ni Poljaci, nisu mogli da ocekuju mnogo bolji skor. Nerealno je bilo nadati se idealnom protivniku, ili "prvoj zelji", i svako ko je to dobio makar jednom treba da je srecan. Nisu preko puta sedela deca sa specijalnim potrebama, nego ozbiljni iskusni igraci koji su imali slicne ciljeve kao i mi. Dopudja je, uz nasu pomoc, uspeo da upari vecinu igraca sa dovoljno dobrim protivnicima, neki su cak dobijali i ono sto su pre bitke trazili. Inace, mislim da je sam sistem uparivanja prilicno dobar i da ga mozda ne treba dirati za sledecu godinu. O konkretnim metodama i strategijama uparivanja treba da ozbiljno porazgovaramo.

Razlozi za lose partije varirali su od gresaka u kreiranju lista i losih kockica, preko pogresnih procena, nedostatka koncentracije, pa do ciste lose igre. Ipak, zelim da ponovim, da smo kao tim pokazivali sve bolji rezultat kako smo se uhodavali, te da smo ucili na svojim greskama i trudili se da ih ispravimo.

Ne mogu da ulazim u analizu tudjih armija, jer bi svako trebalo da poznaje svoju armiju najbolje, da uoci greske u svim aspektima i da gleda da ih koriguje. Voljan sam da sa svakim protrcim kroz armiju i probam da pomognem u uocavanju slabosti i razmatranju potencijalnih unapredjenja. Otvoren sam i za sugestija po pitnaju svoje armije.

Generalno, nekoliko strateskih, timskih gresaka smo napravili, a da naglasim da to NIKAKO NIJE greska kapitena, vec svih nas. Kapiten nije vaspitacica, niti je tata, koji treba da igra umesto nas. On je "primus inter parens" koji samo koordinira nas ukupni rad i do sada je imao gomilu organizacionih obaveza.

Uocio sam nekoliko stvari koje se mogu nazreti i skicirati i pre detaljnih rezultata:

1. Ja sam zeznuo sa svojim zapaljivim topom. Druga lista, iako nesto jaca, ne bi prosla bolje od ove, jer su sve te neke sitne razlike (Lord, MRo Challenge, Crossbow Rangers, ekstra Spelleater) odradile svoj posao i pokazale se kao pametan izbor iz partije u partiju. Alternativna lista je i uze specijalizovana, tako da bi mi dala neku ekstra prednost nad nekim listama, ali bi bila ukupno losija u okolnostima ovog ETC. U smislu ocuvanja poena, da je kocka bila prosecna, bio bih mozda malo bolji nego sto sam bio u 4 partije, isti u jednoj, ali bih bio znatno losiji u onoj u kojoj sam skupio 18 poena. Ostaje da vidim detaljno kako su prosle druge liste patuljaka, pa da kazem da li su ambush liste pokazale vise smisla od moje.

2. Potcenili smo, iako smo je i sami imali, Light Council liste. To djubre je jednostavno bilo previse cesto i previse jako, a tesko za zaustavljanje cak i Patuljku. Iako sam nudio da idem na te liste, nikako se nije desilo uparivanje, ali sam zato primio nekoliko lista sa Dvelerima, Pit of Shades i slicno. Ove liste su sepokazale kao ultimativni Damage dealers a sama cinjenica da ih je skoro svaki tim imao, i to po nekoliko, cinila je skoro nemogucim izbegavanje uparivanja protiv njih.

3. Pacovi. Sto vise razmisljam, sve sam uvereniji da je Flojgl jedan jako fini pacov. Very Happy Liste su im zle, i prateci druge stolove video sam da su svi timovi imali problema sa odgovaranjem na njih, tako da su oni imali masu Pacov vs. Pacov meceva. U tom smislu, mi smo bili u hendikepu jer je nas Pacov bio fini i nije izveo sve one budalastine (zvono, jezzails ...) Imali smo i srece da je on odlicno odradio posao neutralisanja protivnickih pacova. Cak je i Poljak koji je igrao protiv grckog pacova celu partiju proveo bezeci oko jednog brda, cuvajuci poene i cisteci situriju.

4. Dark Elf. Nije mi jasno zasto su Mladen i Kivi pravili Svensonu listu? On ocigledno nije bio komotan sa tom listom i falila mu je ostrica. Sve ostalo na stranu, ali kad izadju detaljniji rezultati moramo da izanaliziramo koja je uloga te armije bila u uspesnim timovima.

5. VC sa eteralnim zidom. Iako se mi nismo sa ovime previse sretali postoje dve kombinacije ove liste koje su zadale mnogo muke na prvim stolovima. Ova lista, bas kao i light council, vapi za ozbiljnim štrojenjem!

6. Cuvanje poena i cuveni corner hammer. Kad padnes na dno ovo je jedini nacin da se odlepis. Cuvanje poena je jedina razlika izmedju poslednjeg mesta i priblizavanjapolovini tabele. Detalji kad izadju mozda ce potvrditi, ili osporiti, ali stekao sam utisak da, ako zelimo da dogodine idemo u gornju polovinu, corner hammer nije odgovor. Damage dealers i opasna igra neophodni su za prelazak preko polovine tabele. Ta igra nosi sa sobom i rizike, o cemu mozda najbolje mogu da posvedoce timovi oko i ispod nas. Na ovom turniru, narocito posle prvog dana, corner hammer je bio jedina prava strategija, to je Dopudja dobro prepoznao i bio je u pravu sto nas je forsirao da ne gubimo. "Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!" To je istina. Ali, ako kanis pobediti, moras i da se potrudis da pobedis, ne samo da ne izgubis. Budimo, stoga, oprezni u procenama sopstvenih potencijala, realno razmoitrimo sta zelimo i prilagodimo igru tome! Ako to znaci bez Patuljaka, onda ce se igrati bez Patuljaka, bez corner hammera, vec na pobedu.

6. Monstruozne konjice. Kad smo stigli tamo, svi sem mene su bili u fazonu "lako cemo" i "imamo resenje". To je bio glavni razlog zbog kog sam rekao da je bolje da na njih idu ljudi sa resenjem. Pokazalo se da ja protiv njih mogu bolje nego sto sam mislio (moja losa procena), ali i da su oni veci problem nego sto se cinilo nekim armijama.

7. Iće, piće i roadtrip. Ovo je u osnovi turnira, pa verovatno najvise u osnovi najveceg i najboljeg medju turnirima. Neizostavan je deo i neophodnost. Ipak, dok na vecini turnira snosimo odgovornost samo za svoj rezultat i ucinak, na ETC nase greske oseca ceo tim. Zbog toga molba (od nekog ko se i sam napio posle partija): ako idete da pijete, tetovirajte na celu, ili ponesite u novcaniku, adresu hostela. Razz

8. Treninzi i turniri. Budimo realni. Nije da nema turnira u okruzenju, ali odlasci na sve turnire nisu u okvirima budzeta vecine nas. Takodje, turniri popud onog u BG, gde se ne igra po ETC pravilima, ili makar kakvim AC restrikcijama, najcesce nemaju nikakvog znacaja za pripreme za ETC. BG turnir je odlicno mesto i ja cu ici tamo kad god sam u prilici, zbog druzenja i igre, ali se ne zanosim. Cak i dolasci do NS, na "treninge" zahtevaju previse finansijskih cimanja za ljude koji nisu iz NS. Nikada me niste ostavili na ulici, pa opet ne mogu da dodjem do NS bez 50 evrica za gorivo. To samo znaci da treba razmotriti razne opcije za pripreme koje bi bile moguce i za ljudekoji nisu iz mesta vecine. Jatacenje, po svoj prilici, nece biti turnir, ali ce se, kao i uvek, preporucivati ETC AC, priprema radi. Ja sam, kad je lepo vreme, u mogucnosti da organizujem igranje relativno lako, a da li cu uspeti da organizujem i turnir, pitanje je. Bilo bi zanimljivo da se vidi sa BG scenom, pa da se u BG/NS/KG napravi nekoliko timskih "okrsaja" (makar se sretala samo dva tima po 6-8 igraca, na po dve partije). Takvi "okrsaji" bi omogucili usavrsavanje metoda uparivanja.

9. Procene novih knjiga. Mislim da smo svi skupa bili prilicno zateceni listama koje su se pojavile, da u svojim razmatranjima nismo dovoljno dobro odradili proces minamksovanja raznih rasa, pa cak ni svojih. Ovde bih akcenat stavio jos i na Chaos Dwarf armiju, koja je napravila puno zbrke na turniru.

10. Timski duh. Mislim da bi trebalo da oformimo bazu igraca, koje interesuje ucesce u ETC timu (veliki posao i puno cimanja). Treba obaviti selekciju najkvalitetnijih, ili najoptimalnijih igraca za tim. Mora se narocito obratiti paznja da igraci budu voljni i spremni da igraju kao deo tima, pa i da se zrtvuju za tim, da bismo izbegli neke neprijatne scene.

Ovo je znaci okvirna procena, cuvajte se detaljnije! Very Happy
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  Largo on Wed Aug 29, 2012 9:40 am

Dobra procena i odličan komentar.
Pogledao sam statistike ostalih bretonaca - moram da pogledam njihove liste i da poradi ma mojoj igri. Ja sam igrao na nerešen rezultat tj uvek sam jurio rezultat i pokušavao sam da igram draw.
Ako želimo bolje moramo da budemo smeliji. Ako uzmemo da svih 6 parija igramo nerešeno najbolje što možemo je da dođemo do 19 mesta. To podrazumeva da dobijamo 80 poena po meču

Da se ispravim - to jest da pojasnim moj predhodni post.
Road trip je ok - treba se zajebavati, cugati i ludovati ... ali ne dok se igraju partije.

Last edited by Largo on Wed Aug 29, 2012 10:04 am; edited 1 time in total
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Wed Aug 29, 2012 9:52 am

Izašle su statistike.
TOP tri armije na turniru su:
WE
BOC
BRE

Najviše uzetih poena po igraču i po partiji

Poslednje 3 armije:
HE
WOC
EMP
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Wed Aug 29, 2012 11:27 am

Dosta propusta ima u ovim tabelama. :/
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  Largo on Wed Aug 29, 2012 2:48 pm

Ipak to je Furion.
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Iskusinjo on Wed Aug 29, 2012 4:20 pm

kgkid wrote:4. Dark Elf. Nije mi jasno zasto su Mladen i Kivi pravili Svensonu listu? On ocigledno nije bio komotan sa tom listom i falila mu je ostrica. Sve ostalo na stranu, ali kad izadju detaljniji rezultati moramo da izanaliziramo koja je uloga te armije bila u uspesnim timovima.

Pitao nas je za misljenje i pomoc. Nasa je greska sto smo mu skarabudzili listu koja ce kao da lici na ETC listu, a to nije i naterali ga da igra sa tim, umesto da smo ga pustili na turnir sa onim sto najbolje zna. Tvrdoglav sam kao i Sven, i ostacu pri tome da je trebao da ode sa gomilom pegaza, sejdova i kocija. Ne menjam stav, jer "ne umem da igram sa tom vojskom" i "nemam modele" nisu izgovori za nesto za sta se spremas godinu dana. Ako ja igram 2 i po godine sa mojom "najomrazenijom" vojskom (ne pricam o LISTI nego o VOJSCI) i jos pri tom ne igram sa listom sa kojom hocu i sa kojom bi mi bilo zabavno, pa jebem mu mater, valjda i drugi mogu da uloze malo vise truda i da pristupe malo ozbiljnije svemu tome, umesto sto pustaju druge da im rade njihov posao, a kasnije zvocaju.

Da nisam kupio Ogree, dupe bih dao da sledece godine idem sa Bretoncima ili Haosom! Embarassed

kgkid wrote:Ova lista, bas kao i light council, vapi za ozbiljnim štrojenjem!

Ma magiju treba kompletno ukinuti. Wink Koliko je ljudi vodilo lajt kaunsil pre nego sto je potkresan sedou i det lor? Postoje liste (predmeti) koji mogu adekvatno da pariraju lajt kaunsilu, samo treba biti pripremljen za to. Takodje, magija je jako nestabilna stvar, jer mnogo zavisi od vetrova. Smile Protiv australijskog WEa sam imao 4 puta 6/4 fazu i jednom fazu od jedanaest kocaka, koja mi se zavrsila irizistablom i gubitkom cetiri kocke. Te liste jesu jake, ali nisu ni blizu kao sto deluju na papiru.

kgkid wrote:6. Cuvanje poena i cuveni corner hammer. Kad padnes na dno ovo je jedini nacin da se odlepis. Cuvanje poena je jedina razlika izmedju poslednjeg mesta i priblizavanja polovini tabele. Detalji kad izadju mozda ce potvrditi, ili osporiti, ali stekao sam utisak da, ako zelimo da dogodine idemo u gornju polovinu, corner hammer nije odgovor. Damage dealers i opasna igra neophodni su za prelazak preko polovine tabele. Ta igra nosi sa sobom i rizike, o cemu mozda najbolje mogu da posvedoce timovi oko i ispod nas. Na ovom turniru, narocito posle prvog dana, corner hammer je bio jedina prava strategija, to je Dopudja dobro prepoznao i bio je u pravu sto nas je forsirao da ne gubimo. "Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!" To je istina. Ali, ako kanis pobediti, moras i da se potrudis da pobedis, ne samo da ne izgubis. Budimo, stoga, oprezni u procenama sopstvenih potencijala, realno razmoitrimo sta zelimo i prilagodimo igru tome! Ako to znaci bez Patuljaka, onda ce se igrati bez Patuljaka, bez corner hammera, vec na pobedu.

Dok ne budemo imali kompletno ukomponovan tim, gde ce se konkretno svacija uloga znati, treba da igramo taj pusi hemer. I ja sam (od pocetka) govorio da treba da svi treba da igramo 10 - 10 (+-2 boda), samo sto me ljudi nisu zarezivali ni 2%. Sa 80 poena po partiji, u 6 partija - tim izvuce 480 poena, . Osim ako te ozbiljno ne proda kocka ili ne saradjujes, ti nikako sa onakvom postavkom terena ne mozes da izgubis sa vise od 500tinjak poena. Da smo zavrsili na sredini tabele, ispred Valhale bi nas verovatno cekala 3 vola na raznju i tamburasi, a ovako nam ostaje da diskutujemo u sta bi kad bi maniru i mesec dana zagrejanosti za sledeci ETC.

kgkid wrote:8.Bilo bi zanimljivo da se vidi sa BG scenom, pa da se u BG/NS/KG napravi nekoliko timskih "okrsaja" (makar se sretala samo dva tima po 6-8 igraca, na po dve partije). Takvi "okrsaji" bi omogucili usavrsavanje metoda uparivanja.

Turnir 4 nacije, ili 5 ako nafatamo Bosance bi bio odlicna praksa za buduce ETCe. Bilo bi kul kad bi to organizovali Kragujevcani tamo negde sledeceg jula, uz rakiju i gibanicu. Twisted Evil

kgkid wrote:10. Timski duh. Mislim da bi trebalo da oformimo bazu igraca, koje interesuje ucesce u ETC timu (veliki posao i puno cimanja). Treba obaviti selekciju najkvalitetnijih, ili najoptimalnijih igraca za tim. Mora se narocito obratiti paznja da igraci budu voljni i spremni da igraju kao deo tima, pa i da se zrtvuju za tim, da bismo izbegli neke neprijatne scene.

Ma koliko cudno zvucalo, timski duh nam se znacajno popravio u odnosu na predhodna dva ETCa. Vecina saboracu u timu je grizla za svaki poen, bilo je i nervoze, istina, ali kad malo bolje pogledamo to i nije bilo tako lose. Ljudi su se uglavnom nervirali zato sto im je stalo, samo treba gledati da tu energiju ne fokusiramo na maloletne Svajcarce, recimo. Laughing
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Brain Damage on Wed Aug 29, 2012 4:27 pm

Uparivanje ove godine nije bilo toliko lose, bar smo imali neku logiku koje smo se drzali. Evo da malo pojasnim sta mislim kad kazem da smo imali losu konpoziciju tima. Ne mislim na izbor armija nego na same liste. Imali smo 3 liste koje su namenjene da brane pojene ali ko sto je Darko primetijo nisu sve podjednako uspesne protiv svih armija. Veoma smo potcenili Light bla bla liste, tj njihov broj i nijedna armija od ove tri nije bila sposobna da se odbrani od njuh kako valja. Moj propust je to najvise posto mislim da se woc mogu napraviti tako da bar ne izgube sve pojene protiv takvih listi. Ali ta lista je jako osetljiva na monstrume itd. Znaci kad se bude pravio tim za sledecu godinu veoma je bitno da se armije medjusobno dopunjuju. Za to je naeophodno vece poznavanje svih armija, tako da je perdlog da svako pocne da prati bar jos jednu armiju, njihove forume , stil igre , slabosti i najvece opasnosti ..., jako dobar. Mislim da tim mora da ima 3-4 stekarske liste, one koje se daju prve na paringu, ali one moraju da pokriju sve moguce opasnosti, naravno u saradnji. Mi smo i ove godine poveli nase omiljene liste samo malo prilagodjene timskoj igri. E sad razlozi za to su brojni i nebitni dok god za sledecu godinu ne napravimo istu gresku. Tako da mislim da argumenti "ja volim tu jedinicu, stil igre, ja ne igram tako itd " moraju biti u senci onoga sta je potebno timu. Znaci svako bi trebalo da odredi kako je njegova armija najkorisnija u timu i da tako pocne da je sklapa i testira opet u saradnji sa drugim clanovima tima. Toliko za sad, mrzime dalje da kucam Smile .
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

View user profile

Back to top Go down

Post  Jogurt on Wed Aug 29, 2012 7:57 pm

Sa DE listom.... pa nesto smo mislili da uradimo a da ostane u njegovoj confort zoni. Zato su tu exercutioneri a ne shadeve jer nije imao vezbu sa shadevima. Ja sam hteo da on vodi neku cold one cav vojsku koja moze lepo protiv ogra i pacova da ide. Mladja je video te zmajovske liste na netu i onda smo nesto probali da izvedemo.... inace Sven je super igrao. Ja bi tu listu izmenio sa 2 lv 2 maga jer je jedan premalo.

Osim ako te ozbiljno ne proda kocka ili ne saradjujes, ti nikako sa onakvom postavkom terena ne mozes da izgubis sa vise od 500tinjak poena.

Veruj mi kad ti kazem da cak i krijenje iza brda ne pomaze u nekim slucajevima.... Sad
Ja licno bi verovatno bolje prosao da se nisam krijo iza brda nego leteo napred i bio asertivan.

Mi za uparivanje smo noci sedeli i razmishljali kako da radi uparivanja za sledeci dan. Propust nas je bio sto nismo svi bili u istom smestaju, to je bilo veoma lose jer tim meetingski su bili bez par clanova. Ali ja mislim da su u svakom slucaju bili produktivni.

Kao sto Andrija kaze da svaka lista ima nekoga protiv koga ne moze da igra, zato neko uvek mora da ima los pairing. Isto tako treba da se gleda da se popune praznine u timu. To je vazno!!! Ja i mladja smo kao i popunjavali te praznine medjusobno kad smo chatovali preko skypa ali samo moje i njegove praznine a ne ceo timske praznine sto stvarno treba da se uradi.
To ja mislim da Andrija i mozda jos neko mora da sedne i napravi liste za svakoga i da svakome u timu kaze sta treba da se ponose i sta netreba da se ponese i cak i koje vojske treba da se ponesu. On treba da ima plan koje ce da sprovede tamo. Veliki posao ali ja mislim da si sposoban toga.

Da nisam kupio Ogree, dupe bih dao da sledece godine idem sa Bretoncima ili Haosom!

Kupio si ogre?
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics