Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

July 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Anticko ratovanje

View previous topic View next topic Go down

Anticko ratovanje

Post  Dzon Vejn on Fri Sep 28, 2012 2:05 pm

Nisam znao gde tacno da postavim temu, pa sam stavio ovde (posto sam video da ima i drugih stvari koje nisu za WH).

U BG pocinjemo sa igranjem antickih ratovanja. Sistemi zapravo pokrivaju sve od prvih ljudi (Sumeri), preko ancienta (Aleksandar Makedonski, Rimljani, Gali), dark ages, medieval ages (EN / FR 100 year war, srbi, turci, "you name it" - sve ima Very Happy), do negde pre napoleonskih ratova i tih sukoba sa vatrenim oruzjem.

Ja sam do sada video pravila za 2 sistema: ADG (francuski, u toku je prevod i usaglasavanje na srpski, sto radimo Pascal i ja, i ocekujemo da ce uskoro biti finalna verzija izvoda iz pravila na srpskom) i Fields of Glory (engleski sistem). Oba sistema su kompatibilna u smislu da se koriste iste figure i broj figura koji ide na 1 postolje je isti (tako da se iste figure mogu koristiti u oba sistema). ADG ima 290 razlicitih listi u sebi, koje su podeljene u razlicite periode, a svi periodi su kompatibilni (npr. Aleksandar Makedonski moze ratovati sa medieval englezima). FoG ima nekih 10ak knjiga sa isto jako puno listi u sebi. Nisam ulazio jos uvek toliko u detalje za FoG, ali sam video da su i neke (ako ne i sve) liste slicne ili iste u oba sistema (ja sam npr. gledao medieval engleze koji su JAKO slicni, razlike minimalne, u odnosu na ADG listu medieval engleza). Pored toga sto postoje 2 sistema koja se mogu igrati sa jednim istim figurama, postoji mogucnost da se igraju 15mm figure VS 25mm (stavi se vece postolje ispod onih od 15mm). Dakle prakticno, sve je kompatibilno sa svime.

Za razliku od sistema na koje smo mi navikli, gde sada ne mozes da pocnes bez 500 evra (WH/40K), ovde ti trebaju 3-4 kutije za start (WH ekvivalent 2000-2500 poena armija), sto te u proseku izadje oko 20-25-30 evra (po cenama sa M Hobby sajta - ako vi budete uspeli da nabavljate po jeftinijim cenama, tim bolje). Da kupis APSOLUTNO SVE za neku armiju, treba ti negde 11-15 kutija, i izadje te oko 100 evra (give or take). Kad kazem sve, to znaci sve (u smislu da kupis cak i opcije koje su ili-ili: npr mozes imati 4 heavy ili 4 medium konjice, ti kupis 4 jedne i 4 druge).

Partije se igraju u 100 poena. Otprilike kad kupite apsolutno sve opcije za armiju, imate oko 200-250 poena. Dodatna prednost je sto je moj Heavy Infantry i tvoj Heavy Infantry isti (ista cene, iste sposobnosti, ista pravila, itd.). Dakle nema ono: ova 2 spearmena su ista, ali ovoga nesto lose prodajemo, pa ce on sad da baca munje, udara prvi, itd., itd.

ADG sistem sam gledao par partija, i detaljno prelistao pravila. FoG sam samo prelistao, ne cela, pravila. Otprilike, koliko sam do sada video, oba sistema se baziraju na tome kako ces da manevrises PRE bitke. Kad udjes u bitku tu je vec kockica bitan faktor. Znaci moras da gledas kako da se pomeras da obezbedis sebi najveci moguci plus kada do borbe konacno dodje. U ADG u shooting fazi 1 jedinica moze da nanese max 1 "wound". U CC fazi mozes i da zbrises celu protivnicku jedinicu odjednom (mada izuzetno, jako, tesko). Za sve se koristi D6 + najrazniji modifieri vezani za tip trupa koje se bore, teren u kome se bore, gde napadaju protivnika, da li imaju neku podrsku, da li su elitni slabi ili obicni, itd., itd. (FoG mi se cini da je malo kompleksiniji, i da ima vise tih sitnica opisanih u pravilima).

Na forumu kluba zmaj postoji tema o ovoj igri, pa mozete pratiti ako vam se cini zanimljivim:
http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=12&t=8014&start=40

Evo i par slika kako to izgleda na tabli (u pitanju su te manje figure, od 15mm):

A evo kako to izgleda kada se lepo uradi:

Sva pitanja doborosla Wink.
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot

View user profile

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top