Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

ETC tim 2013

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

View previous topic View next topic Go down

Re: ETC tim 2013

Post  Jagos on Mon May 06, 2013 12:00 pm

Mislim da je izvodljivo ali trebalo bi da sednemo i da smislimo algoritam. Ja sam sam smisljao ali taj algoritam uzima u obzir sve moguce kombinacije a cini mi se da bi trebalo da se to optimizuje. Trebalo bi da se i definise cilj, sta je dovoljno dobro, tipa 5 pobeda ili da bude max jedan poraz, takve stvari.

Elem, znam da se ne smatraju jakom armijom, ali s obzirom na to da vuku 2650 poena i da se oduzima 10% od izgubljenih poena, nudim da se vode i bistmeni.
Jagos
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Mon May 06, 2013 12:03 pm

teclis wrote:

Dok ne izadje final draft ono sto je prioritet je program algoritmi za uparivanje. Joske, Jagoshe i Kiwi - nashi matematicari programeri, sta mislite da li je izvodljivo kreiranje takvog programa?

Moram da napomenem da program ma koliko bio dobar je crap ako se ne unesu podaci za njega. Imali smo sličan problem prošle godine kada je trebalo da se dostave vrlo jednostavni podaci za svaku listu (win/draw/lose).
Pre nego što momci potroše sate na razvijanju istog, svi moraju da se obavežu da će sudelovati u razvoju i dostavi podataka.
Ako idemo ozbiljno onda je potreban team effort a ne zalaganje par pojedinaca.
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human

View user profile

Back to top Go down

Post  teclis on Mon May 06, 2013 12:11 pm

Largo wrote:Mogu skoro celu imperiju da nabavim i mogao bi da je pozajmim za ETC.
Idealna lista bi bila kao i Pavunina.
Ima sve osim huricanuma.
Doduše helebardisti nisu ofarbani.

Imperija je tvrda. Jako tvrda. Al ono sto treba imati na umu je to da Pavunina lista ne radi kao pre. Demigrifi su izgubili taj jako jako bitan hatred. Ja bih dodao josh kapetana na pegazu. Tipa jos 1 ili 2 sa 1+ armorom. Kapetani na pegazu su predobri jer su oklopljeni a cold blooded Smile
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  teclis on Mon May 06, 2013 12:23 pm

Largo wrote:
teclis wrote:

Dok ne izadje final draft ono sto je prioritet je program algoritmi za uparivanje. Joske, Jagoshe i Kiwi - nashi matematicari programeri, sta mislite da li je izvodljivo kreiranje takvog programa?

Moram da napomenem da program ma koliko bio dobar je crap ako se ne unesu podaci za njega. Imali smo sličan problem prošle godine kada je trebalo da se dostave vrlo jednostavni podaci za svaku listu (win/draw/lose).
Pre nego što momci potroše sate na razvijanju istog, svi moraju da se obavežu da će sudelovati u razvoju i dostavi podataka.
Ako idemo ozbiljno onda je potreban team effort a ne zalaganje par pojedinaca.

Pa podrazumeva se da obradimo tu databazu od 240 podataka svako (30 timova po 8 listi jel tako?)
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  teclis on Mon May 06, 2013 12:29 pm

Jagos wrote:Mislim da je izvodljivo ali trebalo bi da sednemo i da smislimo algoritam. Ja sam sam smisljao ali taj algoritam uzima u obzir sve moguce kombinacije a cini mi se da bi trebalo da se to optimizuje. Trebalo bi da se i definise cilj, sta je dovoljno dobro, tipa 5 pobeda ili da bude max jedan poraz, takve stvari.

Elem, znam da se ne smatraju jakom armijom, ali s obzirom na to da vuku 2650 poena i da se oduzima 10% od izgubljenih poena, nudim da se vode i bistmeni.

Isto vazi i za Tomb Kingove. Dule je ponudio da mi pozajmi 6 necroknightova. Mogla bi neka defanzivna jaka draw lista da se sastavi . Dual casket 8 vitezova, S8 banishment itd itd
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Jogurt on Mon May 06, 2013 3:32 pm

Ja bi bio zadovoljan sa lizardima i dark elfovima, manje zadovoljan sa imperijom ali mislim da neko mora da ih igra. Nekako AC vise skodi DE i Liz nego Emp.

Lizardmen (2400p)
Salamanders units, max 1.---jedinica od 3
Mounted Scar-Veterans, max 2---uzmes 2
Cupped hands of the Old Ones +2 power dice---bolji je rumination
Cogitations/Dispel Scroll/Cube of darkness, max 1 in total---2 scrolla na 2 skink priesta
Bane head can not be taken by a model with feedback scroll and/or the Lore of Death.
Crown of Comand/Standard of Discipline/Focused Rumination/Higher State of Consciusness, max 1 in total----Focused Rumination
Non character units consisting of less than 20 models and costing 130pts or under, max 6---Ovo je mnogo jako ogranicenje

Sada ako sam dobro razuemo mogu da se vode skirmisheri od 3x20 u coru a da se neracunaju za zadnju restrikciju. Ili 18 sa championom je preko 130 pt. Jedinica od 3 sally je isto preko 130pt. Onda 3 terradon jedinice uz 3 chamelion jedinice. To je kool lista. Malo su poprvalili lizarde od draft 2 do wip draft3. Ako ostanu ove restrikcije mozda i budu jako dobri!

Ali po meni treba neko da vodi imperiju. Dragomire?
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Jogurt on Mon May 06, 2013 3:34 pm

Takodje Imperija po meni je dosta korisna na uparivanju, ima mali broj losih match-upa i moze lepo da preti listama sa monsterima.
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  kirgan on Tue May 07, 2013 4:21 am

I ja sam za singles Twisted Evil
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Character sheet
Name: Enter name
View user profile

Back to top Go down

Post  st1v xtr1m on Sat May 11, 2013 5:13 pm

teclis wrote:
Largo wrote:Mogu skoro celu imperiju da nabavim i mogao bi da je pozajmim za ETC.
Ima sve osim huricanuma.

Imperija je tvrda. Jako tvrda. Al ono sto treba imati na umu je to da Pavunina lista ne radi kao pre. Demigrifi su izgubili taj jako jako bitan hatred. Ja bih dodao josh kapetana na pegazu. Tipa jos 1 ili 2 sa 1+ armorom. Kapetani na pegazu su predobri jer su oklopljeni a cold blooded Smile

Gubitak Hatreda na mountovima je dosta velik problem, istina. Ali nerjetko je isto tako to dosta nebitno - ako imas WS10 i huricanum, takoionako pogadjas na 2+, ili ako imas timewarp, opet rerolas to-hit protiv vecine neprijatelja (a ako imas timewarp i ws10 onda protiv svih).

Ono sto je lista dobila je po meni dosta bitnije - imunost na KB bsba na pegazu i tipa na altaru. To su im oduvijek bili najveci problemi, i oni su sad rjeseni.

Win some, loose some pirat
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  teclis on Sun May 12, 2013 8:03 pm

st1v xtr1m wrote:
teclis wrote:
Ima sve osim huricanuma.

Gubitak Hatreda na mountovima je dosta velik problem, istina. Ali nerjetko je isto tako to dosta nebitno - ako imas WS10 i huricanum, takoionako pogadjas na 2+, ili ako imas timewarp, opet rerolas to-hit protiv vecine neprijatelja (a ako imas timewarp i ws10 onda protiv svih).

Ono sto je lista dobila je po meni dosta bitnije - imunost na KB bsba na pegazu i tipa na altaru. To su im oduvijek bili najveci problemi, i oni su sad rjeseni.

Win some, loose some pirat

Istina, light je keva mada ja izgleda nisam pravi sigmarovac jer mi se ne vodi war altar cyclops . Mnogo mi to poena. A i nesto mi sporo to. Bolje mi za te poene warrior prist 1+ save, napucan kapetan na pegazu i lvl1 light pa je onda i taj banishment S6 koji ima +4 na cast Smile.

I onda imas opciju gurash napred demije, a mozes i zajebes protivnika i chargujes iako on ocekuje da budes u rangeu huricanuma. E tada kad flafuju vetrovi i ne uspes da dobijes te bafove, warrioorov hatred dolazi do izrazaja.
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  st1v xtr1m on Mon May 13, 2013 1:29 am

Nikakav hatred ne radi na demigrife, od obicnog warrior priesta jos prije, od altara od nedavno.

Altar je stubborn blocker unit, daje buffove nekoliko unita okolo (infantryu i dalje rade normalno svi buffovi njegovi), njegov banishment se casta s dvije kocke i uvijek dispella s barem dvije (ako je protivnik dobar igrac), sto je uvijek dobra stvar kad ti imas vise kocaka od njega. Plus sto mozes imati dva banishmenta ovako.

Ja bih rekao da je krucijalan u listi.
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Mon May 13, 2013 10:42 am

st1v xtr1m wrote:Nikakav hatred ne radi na demigrife, od obicnog warrior priesta jos prije, od altara od nedavno.

Altar je stubborn blocker unit, daje buffove nekoliko unita okolo (infantryu i dalje rade normalno svi buffovi njegovi), njegov banishment se casta s dvije kocke i uvijek dispella s barem dvije (ako je protivnik dobar igrac), sto je uvijek dobra stvar kad ti imas vise kocaka od njega. Plus sto mozes imati dva banishmenta ovako.

+1
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  teclis on Mon May 13, 2013 2:09 pm

st1v xtr1m wrote:Nikakav hatred ne radi na demigrife, od obicnog warrior priesta jos prije, od altara od nedavno.

Ocigledno mi fali par stranica, nisam znao da warrior priest ne daje hatred mountovima, mislio sam samo karakterima Sad .

U pravu si za banishmente. I za stubborn blocker unit. Sve to stoji, samo meni je muka od jedinica koje ne mogu marchirati Smile. Vise sam za leteci cirkus varijantu Very Happy

edit: a da sad sam video u FAQu stoji da ne radi na mountove. well, back to the drawing board pirat
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Mon May 13, 2013 3:47 pm

Đorđe samo ti eksperimentiši.
Najbolje ili najluđe ideju su se rađale iz toga Smile
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Tue May 28, 2013 1:49 pm

Ajd jedan Timski sastanak.
Cenim da imamo još mesec i po dana do predaja lista.
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Brain Damage on Thu May 30, 2013 8:29 pm

Da treba da se dogovori neki datum i mesto za okupljanje tima. Ja bi predlozio 15. jun u novom sadu pa da mozemo i pare vladi na ruke da damo posto je to krajni datum za placanje (za slanje listi je 15. juli). Recite ako vam se cini kasno (do tada ce se valda i konacni ac, o ostale sitnice, znati), ne odgovara datum ili slicno. A neki "plan i program skupstine" cu osmisliti da ne bi zapijanje bilo potpunio neproduktivno Very Happy.
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

View user profile

Back to top Go down

Post  Jagos on Thu May 30, 2013 11:35 pm

Meni odgovara 15. jun. Neki datum posle mi ne odgovara jer putujem 16. juna.
Jagos
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Fri May 31, 2013 9:49 am

15 jun može da bude malo problematičan onima koji bi išlu u Hrvatsku na pripremni timski turnir.
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Floigl on Fri May 31, 2013 10:31 am

Taman mozemo baciti i neko kuvanje Smile
Floigl
Admin
Admin

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Fri Oct 04, 2013 1:56 am

Pokrenuto je glasanje za korekciju Povelje ETC po pitanju legalnosti i legitimnosti timova.

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=43&t=118199&view=unread#unread

Hajde vi sa pravom glasa da se izjasnite kako da se glasa po ovim pitanjima. Mi da se izjasnimo do ponedeljka, pa onda prebrojimo to sve u utorak i da do srede okacimo glas na TWF?
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf

View user profile http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down