Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Star Wars FRP

Valhala :: IGRE :: RPG :: STAR WARS

Page 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Star Wars FRP

Post  Malkovian on Sun Nov 04, 2012 1:30 am

danasnji opis sesije iz gledista mog lika je: Vene Vidi Occidit Very Happy
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet
Name: ja
Race: Human

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Sun Nov 04, 2012 2:01 am

Ma poklali smo gomilu ljudi koji su se našli na pogrešnom mestu u pogrešno vreme - prokleta Imperija je kriva za sve što su rešili da zauzmu i tu planetu Adel ili kako se zvala. Mogli smo lepo tamo da se igramo rata za plemiće i da lepo i uljudno zaradimo lepe pare, ali neeee, Imperija je morala i taj infinitezimalni delić svemira da zauzme, baš su nezasiti. Pa sad mi tu moramo da rešavamo sporove kriminalnog podzemlja kako bi zaradili kartu za put sa planete. No, bar nismo ubili... tj. bar smo ubili samo dvoje nedužnih Wink ostalo sve kriminalci i Vojska Imperije (tu računam i onog policajca koji nije hteo lepo da nam preda odeću).

Nego, ja sam se sad setio da nam je iduća subota već taj izvesni deseti novembar, za kad ja imam pozivnicu za svadbu. Pa hoćemo pomeriti u petak, ili? Question
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet
Name: Mihalj
Race: Fizičar

View user profile http://en.wikipedia.org/wiki/User:M%C3%A1ty%C3%A1s

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Sun Nov 04, 2012 3:06 am

Meni je o.k. i petak samo se moramo odgovoriti, cak mnogo bi mi vise odgovarao petak jerbo imam neke obaveze za vikend. Neki seminar, ...
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
Name: Enter name
View user profile

Back to top Go down

Post  Malkovian on Sun Nov 04, 2012 6:32 am

sledeci petak mogu ali inace svaki drugi petak nema sanse zbog pivskog maratona Very Happy
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Tue Nov 06, 2012 12:35 am

Nego, jel postoji XP u ovoj igri? Wink Ili ćeš nam u jednom trenutku prosto reći: "Mislim da je vreme da uzmete još po nivo"? scratch
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Tue Nov 06, 2012 4:21 am

Postoji ali cu ti u jednom momentu reci da ste dobili novi nivo, bicu fer po tom pitanju, priznajem malo sam vam zakinuo sa parama tu jebi ga imam problem ili nisam umeren pa dajem puno ili skrtarim, potrudicu se da balansiram bolje. :-)
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Tue Nov 06, 2012 1:41 pm

Nisam se ja žalio na pare - tu je kriv Domenico i njegov stari što nije pazario dovoljno plaćenika da se izbore sa Imperijom Wink pa je ostao bez planete, ali iskopaće on još nas da plati, i ja ću s tim biti zadovoljan. Ali XP je prosto bio, bar dosad, integralan deo svake sesije što sam je igrao ili vodio, i sad je već ono postajalo malo čudno što ga nema. scratch
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Tue Nov 06, 2012 1:48 pm

Iskreno ja ni sesije koje sam igrao ni sesije koje sam vodino nikada nisam dodeljivao XP, generalno kada procenim da je proslo neko vreme kada ste postigli nesto ostvarili i na kraju krajeva preziveli dobijete nivo, ima dosta da se radi da se sa 5 dodje na 6 nivo. Generalno imam u glavi jednu zaokruzenu pricu, cijem kraju polako dolazite, kada se to zavrsi dobijete nivo :-), opusti se ne moras biti toliko precizan, just enjoy the ride :-D
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Elem

Post  DarthAugustus on Thu Nov 08, 2012 11:59 am

Ondak se vidimo u petak oce reci sutra u 6?
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Malkovian on Thu Nov 08, 2012 2:28 pm

sto se mene tice da
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Thu Nov 08, 2012 4:38 pm

Biću tamo sa oba svoja vitality poena.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Sat Nov 10, 2012 2:07 am

Kako niste upoznati sa Ghost in the Shell mangom, niste ni ono što sam vam ispričao umeli da cenite. Pa sad, ako nemate ništa protiv, dopustite mi da vam ispričam ovo.

Prvo da ustvrdimo karakter lika:
Motoko Kusanagi aka Major, ženski model kiborga, Public Security Section 9 (protivteroristička organizacija), Field Officer. Evo šta se dogodilo kad je jedan terorista pokušao nju lično da eliminiše koristivši čak multipod tenak:

Pa onda Motoko šeta tako ulicom, kad...

Toliko o vojno-industrijskom kompleksu i ljudima koji viču "death to the military-industrial complex!" A lik u zadnjem panelu bi da malo profitira na popravci oštećene kibernetičke kože na njenim leđima, ako to nije dovoljno jasno. I još da napomenem da iako je ovo manga, čita se sa levog na desno, jer je pri prevodu, po zahtevu autora (Masamune Shirow), korišćeno ekraniranje - cela stvar je obrnuta kao u ogledalu.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Sat Nov 10, 2012 3:17 am

E da da obavestim one koji nisu bili do kraja, u svakom slucaju posle sto ste pomlatili vojsku i sve u selu u podnozju drveta, Dia je odnela Akanoa na brod da se zaleci jerbo ima oziljak od pupka do desnog kolena ( i bilo bi lepo da to zapise ) sa druge strane Domeniko i Makano ( nadam se da sam vam dobro pogodio imena jebem li ga, izvinte ako nisam sorry :-( ) su se krenuli penjati uz stepenice sa droidima u nesto sto predstavlja katedralu na drvetu. Kada su usli tu je bilo zene i dece sakrivene, i jedan stari shaman, koji je majndrikovao Makanoa, da ode, ovaj se povratio posle par minuta i neverovatno besan krenuo da ukuka starca insistirajuci da ce ovde jos neko biti zadavljan sopstvenim crevima, . . . Posle sto nisu uspeli da ga upucaju jer je krenuo da bega sa zenama i decom ( preostalima ) u zvonik hrama stari shaman je obrusio na njih tavanicu. Izbegavsi to za dlaku ( dok je oklop makana maksimalno zastitio ) njih dvojica su besni krenuli da pucaju u tavanicu, tada ih je deda force chokovao. Bruka razljucen Makano je trazio od tehnicara eksploziv za rudnik, dok je Domeniko pokusao da komunicira sa prezivelima tako sto je u zatisju od eksplozija dosao i rekao im " dobar dan ". Zbog svog nastupa bio je jos jednom force chokovan. Dobivsi eksploziv, Makano je napravio bombu koju je zavitlao pravac na zvonik ali je stari shaman iskoristio move object i vratio bombu makana i domenika. MEGA ISPIZDELI makano je trazio manje vise sav eksploziv koji imate i postavio ga na korenje drveta. Usledila je ogromna detonacija posle cega je drvo u plamenu palo. U pretrazi za lesevima nije nadjen les starca. Makano se zagledao u prasumu koja vas okruzuje i moglo se videti da je jako ozbiljan. Naredili ste svim drogidima da sakupe sve leseva pretraze ih i spale ih kako ne bi bilo zaraze, osnovna izgradnja rudardkog kompleksa je zavrsena i seca suma je pocela. Akano ce morati da provede 24 h u bakti, a generalno valja vam svima da iskulirate osim Die koja je kul.
Sta ce biti posle, hoce li se stari shaman svetiti vama, da li su ovo jedini stanovnici ove planete, hoce li neko doci i otkriti vas pre nego sto iskopate dovoljno rude da se ovo isplati vasem novom sefu, Romberu Verniusu, a.k.a. Miskovic of the outer rim, hoce li pera zadaviti starca njegovim sopstvenim crevima, vidite u sledecoj uzbudljivoj epizodi nase avanture sledeceg cetvrtka u 18.30h.
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Sat Nov 10, 2012 12:23 pm

Pa to zvuči da je potrajalo još sasvim dovoljno pošto sam ja otišao... No svejedno, bio sam baš u skrnavom stanju, pa nema šta drugo, moram u veliku teglu od krastavaca Wink pa i da sam ostao, ne bih mogao ništa da vam pomognem ili odmognem Mad Možda ta sekira stvarno nije bila dobra ideja...

A imena braće Yaruyu su Masane i Akane.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Malkovian on Sat Nov 10, 2012 9:16 pm

meni koji imam isto za pucanje i udaranje je sve jedno koje oruzje koristim ali tebi je +4 razlika izmedju ta 2 +onih jedan od scoundrel-a tako da na tvom mestu ja bi se drzao pucanja Very Happy
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Tue Nov 13, 2012 8:28 pm

Znaci da li svima ondak odgovara u cetvrtak u 18h?
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Tue Nov 13, 2012 9:25 pm

Ja imam predavanja do 18h, dolazim čim završimo s profesorom.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Malkovian on Wed Nov 14, 2012 1:30 am

jup tamo sam
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Wed Nov 14, 2012 9:53 pm

Neće biti vode, pa ni fax neće raditi, tako da sam u Valhali u 18:00. Samo se nadam da će Valhala raditi.
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Fri Nov 16, 2012 1:42 am

Dakle ovako, s obzirom da izgiboste, krecemo nanovo. Pera je jedi master miraluka, kojeg imena on ce reci. Ni on nije preterano iskusan ali takvo je doba sta da se radi malo je Dzedaja, sitova puno republika u govnima, plus pored svega, bas u ovo vreme 1250 BBY sitovi koji su iscepkani vladali manje vise celim auter rimom pa i blize koru podeljeni u gomile malih banditskih kraljevstava i gde anarhija vlada svugde u bili ujedinjeni pod vodjstvom mocne Shi'ido sith lady Belia Darzu. Koristeci se sith alhemijom ona pravi uzasne eksperimente sa zivim bicima ciji je krajnji cilj dokuciv samo u dzedajskim najgorim nocnim morama. U ovo doba kada je malo stalo Dzedaja kada je zlo svugde, kada je republika na umoru, potrebno je sto vise bica sa savesti i voljom da se suprotstave mraku koji je svugde. U ovo doba mladi stasali vitezovi moraju da odmah preuzmu odgovornost da treniraju novu generaciju, pa makar i dva padawana odjendom. I tako novo prozvani vitez code name " pera " mora da prihvati odgovornost da odtrenira dvojicu mladih regruta koji su upravo zavrsili osnovni trening code name " mihalj " i " zivko ". Zao mi je momci znam da ste nespremni ali mora se za senat, republiku i svetlu stranu sile.
Elem, Pera je lvl 8 consular, vas dvojica mozete koji god hocete oblik consular ili guardian da budete mozete manje vise bilo koju rasu, osim prokletih vukija ili neceg preterano egziticnih insektoida, i da ne moze Chiss jer njih otkrivamo kasnije tako da imate puno rasa da birate enjoy. Zivko i Pera su bacali statove, mihalj nadam se da ti dovoljno verujes sebi da mozes da bacas sam statove da ne moram da gledma da neces lagati. pa se vidimo ondak u sledecu subotu. Posaljite mi vas dvojica padawana koja ste rasa i klasa i ako imate neke specijalne zahteve za background ili da vam ja smislim.
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Fri Nov 16, 2012 3:39 pm

No pre toga da završimo stvar sa jedinim preživelim članom družine...

Akane Yaruyu, odradivši posao za finog gospodina koji je zatražio genocid na planeti kako bi ju mogao bezbrižno strip-mine-ovati, zaradio je silne pare i vratio se na Mandalor. Na kraju krajeva, on je ipak negde duboko u duši bio kukavica, i prosto nije video nikakvog smisla u daljem rizikovanju svog života kad je dobio ono što je originalno i želeo - finansijsku sigurnost. Jeste, bilo je to ludo zabavno, i malo toga se može meriti s tim osećajem kad konačno ubiješ lika ko je zamalo tebe već više puta ubio, pa se onda još postaraš da ni pod razno ne ostane živ, ali - zamalo da umre čovek, i to koliko puta! To se ne može trpeti!

A možda bitniji razlog zašto se vratio kući i stvorio svoj agrokombinat - sad je veleposednik i smeta mu kad ljudi spominju njegovu plaćeničku prošlost - jeste taj da je na kraju on jedini, i tih par tehničara, ostao živ na toj planeti - da li je uopšte imala ime? Na toj planeti on je sahranio brata svog. Masane je bio pravi Mandalorijanac, kome se Akane uvek divio. Kad bi neko imao štogod pametno da kaže na račun toga što im je ćale bio Stormtrooper, Masane bi bio taj koji je branio porodičnu čast. Kasnije, u kojem god konfliktu se našli, Masane je klao sve živo, dok je Akane bio levo smetalo, ili mu se bar tako činilo. I bio je nadasve - neuništiv! Još je i nabavio najgrdniji oklop koji se može nabaviti, i niko mu nije mogao ništa. Dok se nije našlo to... biće. Iz ruku su mu sevale munje, a u svojoj matoroj, koščatoj ruci ubojito je vrteo koplje. I tek pošto je tako odsekao glavu Masaneovu, tek tad je Akane uspeo konačno da ga upuca... Tek kad je nosio bratovljevo telo da ga sahrani, tek tad je zapravo skontao šta se dogodilo. Jer stavio je telo pozadi na motor, ali glavu je morao pod pazuh...
A na toj planeti nije sahranio samo brata. Tu se našla i neka Twi'lekinja, ona im je i našla ovaj izvanredno lukrativan posao, i generalno ništa negativno se nije moglo reći za nju, Akaneu se čak svidela, ali ti pipci što tim Twi'lecima vise iz glave su njemu prosto nesvarivo gnusni. Ali svakako nije mu bilo ni na kraj pameti da je upuca i ubije... A upravo to se dogodilo - video je on svoju ruku kako namešta blaster u njenom pravcu, osetio je svoj prst kako povlači okidač, ali nije on to uradio - to se njemu dogodilo, i on je ostao da gleda zaprepašćen šta je to uradio. Tad, usred bitke, jasno nije zastao da kontemplira o svome delu, ali kasnije mu nije dalo to mira. Nikad više nije mogao da pogleda Twi'lekinju...

Tu je bio i taj neki plemić, zvao se... Diogen? ili Domenico? Kako god, lik je bio toliko smotan da nije znao da je gej. Bio je sasvim očigledno gej, no kad ga se pita, on kaže "ne". I hteli smo da ga ubijemo, ali taj stvor, taj protivprirodni gad što ga je Masane zvao Deda, e on se naročito potrudio da ga ubije, pa mi nismo morali. I nikad taj Domenico nije nama platio za naš posao na planeti Adel...

I tako, na planeti neznanog imena, Akane je naučio dve bitne lekcije koje su ga odvratile od daljnjeg rada u plaćeničkoj struci:

Onaj ko se mača lati, od mača i strada

i

Ko radi, taj i greši - ko gađa, taj i promaši

I tako, vratio se on na rodni Mandalor, kupio zemlje, i osnovao agrokombinat. Poneo je sa sobom i sve te biološke uzorke što mu je na planeti sakupio jedan droid, i napravio baštu s tim biljkama. A kad je video kako je to lep princip, sakupljati genetski materijal, sakupio je par agronoma i botaničara i osnovao genetsku banku i nazvao je "Institut Masane Yaruyu". Pri ulazu stoji plaketa u spomen Masaneu, gde je prikazan kako davi poglavicu planete njegovim crevima, a iznad drvo sa bujnim plodovima.

Sad znate ostatak Akaneove priče - super je to biti plaćenik, ali on dalje neće da stavlja svoj život na kocku, jer i najbolji kad-tad padnu, pa šta onda on siroma da očekuje.

Last edited by Stranac on Mon Nov 19, 2012 1:47 pm; edited 1 time in total
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Stranac on Fri Nov 16, 2012 5:09 pm

Hmmm, jel mogu da budem Cerean koga su odgajali Mandalorijanci dok ga nisu otkrili Jedi-i?
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  DarthAugustus on Fri Nov 16, 2012 6:51 pm

hm sta ti to znaci pazi ti si reklativno mlad imas 4 lvl predpostavljam gardiena, da li zelis da imas levele neceg drugog umesto samo gardiena? U ovo vreme ako su te odgajali mandalorijanci nastaviobi da budes mandalorijanac, jer je republika em slaba da trazi decu od mandalora, em se povukla pa ima malo kontakta sa ranije pomenutim dobirm ljudima osim kada ih unajmi.
DarthAugustus
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  Stranac on Fri Nov 16, 2012 8:16 pm

I ja sam u međuvremenu skontao da to nema smisla. Gledam tog Consular-a i Gardien-a i hmmm... možda 2+2? Nego može ovaj Cerean, oni su bili extremno izolovani u to doba?
Stranac
Metamorf
Metamorf

Character sheet

Back to top Go down

Post  Malkovian on Fri Nov 16, 2012 8:27 pm

ja sam zavrsio Ned'Jagan Sunn-a samo da rollam 7d8 pred sesiju za vitality i to je to Very Happy
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics