Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

July 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Agram Arena Winter 2012

View previous topic View next topic Go down

Agram Arena Winter 2012

Post  st1v xtr1m on Thu Nov 08, 2012 3:48 am

Dragi prijatelji!

Dolazi vrijeme za jubilarno deseto po redu međunarodno natjecanje u igranju stolnih strateških igara, pod nazivom Agram Arena Winter 2012!

Igrat će se, kao i svaki put do sad, Warhammer Fantasy Battles, 8. edicija, a ove godine kreće i (nadamo se) jednako uspješno natjecanje u igri The Warmachine & Hordes!

AAW održavat će se 08-09.12.2012. godine u galeriji "Zvonimir", Bauerova 33, Zagreb.

Ulaz je BESPLATAN za natjecatelje i posjetitelje!

Osvježavajuća pića za vrijeme turnira biti će besplatna za sve sudionike turnira. Budući da se radi o velikoj, desetoj obljetnici održavanja turnira, za sve zainteresirane možemo naručiti besplatan ručak za oba dva dana kao i smještaj za subotu za sve kojima je isti potreban! (eventualni smještaj u petak ili nedjelju možemo rezervirati gostima na istoj lokaciji - po cijeni od 105Kn / noć.)

Max. broj sudionika za Warhammer turnir je 68, a za WMH je 16 igrača.

Više detalja kao i cjelokupna pravila nalaze se na našim stranicama na slijedećem linku: http://www.ums-agram.hr/app/webroot/dokumenti/AAW2012.pdf

Prijave - od 19.11. do 01.12. (upute kako i gdje se prijaviti nalaze se u pravilima (gornji link))!

Sva Vaša pitanja možete postaviti na ums.agram@gmail.com!

Radujemo se vašem dolasku!

Dear friends!

The time has come for 10th Agram Arena Winter 2012 international tournament!

The game played is, of course 8th edition of Warhammer Fantasy, and for the first time, The Warmachine & Hordes as well!

To be held on 08th and 09th of December 2012. in Gallery "Zvonimir", Bauerova 33, Zagreb, Croatia.

Entry: FREE!

Refreshing drinks for all players will be free during the tournament! Due to our 10 year tournament anniversary, lunch is free for all players on both days, as well as accommodation for Saturday!

Accommodation for Friday or Sunday night are also available @ the price of 15 Euro.

Max. number of participants is 68 for Warhammer and 16 for WMH!

Check out the tournament rules at http://www.ums-agram.hr/app/webroot/dokumenti/AAW2012.pdf

Official languages of the tournament will be English and Croatian (while Croatian is alternative, knowledge of the English language is a must for all participants)!

Registration: from November 19th to December 1st 2012!
(you can find guidelines on registration in the rules (check out the above link))!

If you need any other information please contact us at ums.agram@gmail.com or GSM +385 91 7620584!

Welcome!
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Re: Agram Arena Winter 2012

Post  kgkid on Thu Nov 08, 2012 1:52 pm

Pozdrav,

odlican poziv za odlican turnir, nadam se da cu, konacno, naci nacina da dodjem! Embarassed

Pitanjca vezana za pravila i AC, koji mi se u nacelu prilicno dopada:

1. Gyrocopter: da li se racuna u maksimalan broj template weapona (video sam da nije u masinama, i da mora da baca delimicne pogotke na 4+)?

2. Dwarf dispell - da li su i patuljci ograniceni sa +3DD, medju kojima su i heroji i runski predmeti, posto nemaju mogucnost da izvedu +4 na dispell?

Very Happy
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf

View user profile http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Post  Largo on Thu Nov 08, 2012 5:04 pm

Odlično rezervisao sam slobodan dan u petak do dođem na turnir.
I odlično je što je turnir ranije pa ne moram da biram između rođendana, slave i turnira Smile
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human

View user profile

Back to top Go down

Post  Razon on Fri Nov 09, 2012 2:53 pm

kgkid wrote:
1. Gyrocopter: da li se racuna u maksimalan broj template weapona (video sam da nije u masinama, i da mora da baca delimicne pogotke na 4+)?

2. Dwarf dispell - da li su i patuljci ograniceni sa +3DD, medju kojima su i heroji i runski predmeti, posto nemaju mogucnost da izvedu +4 na dispell?

Bok!
Hvala na interesu za turnir, nadam se da ces moci doci.
Svezi patuljaka:

1. Gyro, da, nismo napisali da mu se template weapon ne racuna za limit. Ovako ispada da se racuna...
Posto on mora rollat partial hitove, ne, nece se racunati kao template. Budemo to probali ispraviti u rules pack-u.

2. I patuljci su ograniceni sa 3dd; vojske koje imaju lvl3 ili lvl4 maga imaju max 2dd. Tako da patuljci sa svojih +2 na dispell spadaju u kategoriju ostalih vojski, koje takodjer imaju +2 na dispell i total 3dd. Smile

Ps. Sretno sa izborem za ETC chairman-a. Smile

Lp,
Vedran
Razon
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Fri Nov 09, 2012 3:08 pm

Vedrane,

Da li je moguće skinuti zabranu na ponavljanje mašina za bretoniju?
Mi ipak imamo samo jednu mašinu Smile
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  Razon on Mon Nov 12, 2012 3:45 pm

Hej, iako Bretonci imaju samo jednu masinu ona je ipak među boljima, pa nije neka fora da ju mogu duplicirati.
Sorry, no za pristojnu shooting fazu tu su uvijek na raspolaganju 50 seljaka sa long bows? Smile
Razon
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  st1v xtr1m on Tue Nov 20, 2012 4:04 am

Kako nam se ovogodišnji Warhammer Fantasy turnir Agram Arena Zima 2012 opako približava, ovo vam je zadnji podsjetnik!

Zbog problema s prostorom, primorani smo prebaciti turnir za tjedan dana, tako da je datum održavanja 15.-16.12.2012.

Prijave su vec lagano pocele i traju do 8.12. Ne zaboravite u tom periodu poslati svoju prijavu (zajedno sa fluff pricom!) na ums.agram@gmail.com.

Zahvaljujuci našim sponzorima, nastavljamo tradiciju izdašnih nagrada koje se nece dijeliti samo medu najboljima na turniru - nece loše proci niti najlošiji igrac, a vec poslovicno ce biti nagradeni i najveci whiner i cheezer.
Podsjecamo vas još jednom da pažljivo procitate sve u tournament packu (http://www.ums-agram.hr/app/webroot/dokumenti/AAW2012.pdf), buduci da je bilo nekih malih izmjena i pojašnjenja u odnosu na originalnu verziju.

Pozdrav, i vidimo se!

Sponzori:
Generalni pokrovitelj:
Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba http://www.zagreb.hr
Sponzori:
Zagrebacka zajednica tehnicke kulture, http://www.zztk.hr
Games shop & igraonica Carta Magica, Frankopanska 24, Zagreb, http://www.cartamagica.hr
Ravnice Youth Hostel, http://www.ravnice-youth-hostel.hr
Galerija Zvonimir, http://www.morh.hr/hr/morh-u-zajednici/kultura/galerija-zvonimir.html
Štambilji Novak,www.stambilji-novak.hr
Art Zumbur, http://www.zumbur.hr
Microart Studios, http://www.shop.microartstudio.com
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  Largo on Thu Nov 29, 2012 11:53 am

Interesuje me da li ste razmišljali da liste budu open kao na KMK ili ETC?
Mislim da je većina ljudi već navikla na takav način igre.
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Character sheet

View user profile

Back to top Go down

Post  st1v xtr1m on Thu Nov 29, 2012 12:23 pm

Jesmo, ali smo odlucili da je ipak veca fora ako nisu svi turniri jednaki Cool
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  st1v xtr1m on Mon Dec 03, 2012 5:06 am

Svakodnevno rastući popis prijavljenih igraca možete vidjeti na našem forumu: http://www.ums-agram.hr/forums/viewtopic.php?f=2&t=19154
Osigurajte svoje mjesto na vrijeme!
Kod prijave ne zaboravite napomenuti za koje dane vam treba smještaj, te da li da vas zabilježimo za vegetarijanski ili običan menu.
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Dec 17, 2012 4:19 pm

Sada cekamo rezultate, izvestaje iz bitaka, komentare, slike... Very Happy

Cestitke Kirganu, koji je presrecan ucinjenim! Very Happy
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf

View user profile http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Post  igor_pancevo on Mon Dec 17, 2012 7:25 pm

E ajmo redom Smile
Polazak sa stanice posle 12, okupljamo se, krecu price, krece alkohol kod vec poznatih alkosa Very Happy
Upadamo u bus, gde nas ukupno ima 10 sa 2 vozaca Very Happy:D:D
Stizemo rano na stanicu, cekamo 3h da pocne turnir.
Stizemo na turnir, cuga se rakija od Mladena (tradicija vec), prica se sa ljudima, slede prvi paring. Razz
Moja lista je bila:
Great unclean one lvl 4, ASL svima, breath s4,
herald tze lvl2 loremaster/dispel,
herald nurgle lvl 1 banner of sundering i staff boundspell
herald khorne sa s7 flaming i armor 3+
28 bloodlettera sa +d6 prvi charge
21 plague bearer sa reroll to wound
2x5 harpija
2x3 flejmera
3screamera
3 nurgling baze
Sa oko 1100p u magiji, cilj liste je da ne izgubi partiju (znaci ono najgore vezbanje za draw zbog ETC-a) i da proba izvuci u barem jednom po partiji kombo -d3 na T i onda dva puta da proba baciti d6 s5 pa T test za jos d6 s5, pa jos...

Ja prvu dobijam da igram protiv:
WC sa lvl 4 mag, lvl 1 bsb mag, general na disku, 2x18 warr,2 kocije, 9 knigtova (unutra je bsb), hellcannon i altar.
Njegov nedostatak kucica i bilo kakvih smaraca mi daje da se jako dobro postavim.
Odsecam mu celu armiju postavkom u ugao.
Jako monotona partija gde on ide ka meni 4 kruga i onda bezi zadnja 2.
Ja mu ubijam obe kocije sa flejmerima/GUO, nanosim 2 rane lordu preko kombo magija, ubijam hellcannon sa GUO. Njemu prolazi pita na mog herald of nurgle koji pada look out i naravno umire..to je 280+100p za njega..
Draw sa +70 za mene Sad

Druga partija vs Lizard
on je imao slan sa +d6 i ethernal, 2x 30 saurusa, unit od 3 salamandera, 4 unita skinkova, 3 unita skink kameleona, 3 saurus heroja (jedan na cold one).
Jako jednosmerna partija, prolazi mi kombo -d3 T pa onda d6 s5 t Test i ubijam mu u prvom potezu 12 saurusa, ubijam sve tri jedinice kameleona sa harpijama/nurglinzima.
Drugi potez opet mi prolazi -d3 T gde mu spustam T na 1, i bacam magiju da radi T test ili pije wound svaki model u unitu no armor save, ostaje mu u unitu 2 saurusa, oba heroja na po 1 wound.
Stvaram 5 nurgling baza iza njega, kojima u sledecem krugu chargam 2 saurusa i ubijam.
On sa slanom i herojima prelazi u drugi unit. Sledeci potez mu ubijam jos 2 unita skinkova i 3 salamandera.
Njemu prolazi dwelers na bloodlettera i moj herald umire na roll 6..
U zadjem potezu nekako se provlaci sa 3 skinka iza mene i ubija mi herald of tze koji pada dva warda..
Pobeda 12:8 Razz

treca partija vs jagos the vampire Very Happy:D:D

ghoul king - koji nikada combat na turniru nije video Very Happy, lvl 3 mag, wraith king, vampirica na covern of throne, terorgheist, vargulf, 3 varghaista, 2 spirit hosta, 2 unita kucica, unit kostura.
Lepo se postavljam i otvaram partiju.
U prva dva poteza mu ubijam spirite,kucice i vargulf-a, snajpam 2 wounda lvl 3 magu.
I onda jedna od dve najvece greske - odlucujem da se igram pa sta bude Very Happy:D
Sve pomeram napred, dajem mu da bira chargove Razz
On udara sa hordom ghoulova i covernom u bloodlettere, terorgheist i varghaistima u GUO.
Ovde prestajem da pisem sta se desava i ostavljam da drug Jagos napise lepse Very Happy:D:DD:D:D:Very Happy:D:D:D:D:D
Poraz od 8:12, najbolja partija na turniru Razz

Drugi dan

vs Mladen Very Happy:D:D:D
Banishment spam, lvl 4,lvl1, lvl1, lvl 1 bsb, archeri 2x10, archeri 20, 2x20 white lion, 4 eagle Very Happy:D:D
Solidna postavka sa obe strane, od dobija da igra prvi.
Prvi potez nista magijom nije uradio, tj bacio je 1 magiju za 6 krugova Razz (na zalost samo je to bilo dovoljno)
Ja u prvom potezu ubijam par white liona, i GUO napred 12 inca (druga greska na turniru, trebao je stojati iza brda dok ne udjem u combat sa unitom magova, al ja rekao ae da probam na sve ili nista..)
Drugi krug scrollam i dispelujem banishmente, brejkujem mu orla i archere, padaju panicu lioni beze na drugu stranu kroz ostale unite.
Treci potez prolazi mu banisment uprkos miscastu (od mog bannera) ja failujem da dispel sa tri kocke na 13 (13-4, znaci na 9!!!)
Baca 11 hitova od kojih wounda 10!!!! na 3+!
Ja padam 8 sava...rekoh uf, makar sa dve rane on moze da ubije sve white lione (gube ASF dobijaju ASL, on ima breath weapon, i magijsku fazu da baci svi stats su 1 u dodiru)...
ALI mladen gadja sa 20 archera, 2 woundaju na 6, GUO pada oba warda na 5+ i mladen dobija 620+450=1070 poena za jednu figuru Very Happy
Sledece 3 poteza mladen nema shooting/magiju, preskace faze, sa svime bezi sto dalje.
Ja pokusavam u zadnjem potezu neke lude chargove na tipa 10-11, failam i to je to.

16:4 za Mladena, prava etc partija sa njegove strane, greska sa moje, al makar dobijam piva i piva,i jos piva.. Very Happy

poslednja partija vs Bretonija Very Happy
Nadao sam se ovakvom matchupu, jer ja mislim da mi odgovara.
3 poteza on se mucio da dodje do mene (postavio sam vojsku izmedju zgrade/sume i brda), magijom mu ubijam pola unita viteza.
U trecem potezu on charga sa generalom koji ima heroic KB na GUO. Nije znao da GUO daje svima ASL, nanosim mu dve rane preko s8 udarca i jos 2 preko breath weapona Very Happy
Okrecem se prema grailovima koji tuzno gledaju Razz
U isto vreme mu ubijam jedne pegaze sa 3 nurglina u ledja i 3 screamera u front.
Radim charge sa harpijama u mali unit knigtova, 28 bloodlettera u drugi veliku lance sa magicom, plague beareri i GUO u grailove.
On tu predaje partiju jer se za kako bi se zavrsilo, nece da igra jos 1h da mu sve umre, hoce covek da ide ranije kuci i vodi dete na neku izlozbu.
Pisemo + 2700 za mene, 20:0

Sve u svemu, lep turnir.
zao mi je sto protiv nasih ljudi tj josketa i mladena nisam igrao "turnirski" ali oni to znaju, nisam mogao jednostavno da se stekam i da igram na poene.
Generalno sam zadovoljan sa listom, lista tesko gubi, pravljena je da testiram za ETC dal moze biti "sigurna" da izvlaci draw-minor win.
Misljenja sam da cu promeniti listu u bloodthirster/2 heralda u po 30 bloodletera/3 harpije/tzeentch loremaster i unit od 7-8 fiendova. 2 potez hth pa sta bude. Wink
Cestitke Dopudji i Kirganu na 4 i 6 mestu, prave hth liste koje se pokazuju da jako dobro rade po ovom AC-u. Very Happy
igor_pancevo
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics