Affiliates
Valhala free forum

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Tue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Wed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Thu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Sun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Wed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Tue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Thu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Thu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

» KMK 2014 / 25-26.10.2014 Slovenia season ending
Wed Oct 29, 2014 10:20 pm by finaglista

November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Calendar Calendar

ETC Tereni

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

ETC Tereni

Post  kgkid on Sun Nov 25, 2012 11:59 am

Dok čekam da vi otvorite skciju za ovo, zaboravljam polako šta sam sve hteo da rečem...

1. kuća, zid, impassable
2. kuća, zid, jezero
3. Kuća, jezero, impassable
4. Ruševina, zid, impassable
5. Ruševina, zid, jezero
6. Ruševina, jezero, impassable
7. Jezero, jezero, zid
8. Impassable, jezero, zid

Vlada je rekao da ste do sada dogovorili sledeće terene: brdo, šuma, kuća, ruševina, zid, jezero i neprohodno. Evo kompilacije onoga što sam pričao sa njim, po fejsu i drugde, uz nekoliko sitnica koje nisam pomenuo. Ovo su sugestije, ništa više. Gde ne napišem ništa, mislim da su knjiška pravila dovoljno dobra.

Tip i pravila za terene:
kuća - odvde bih predložio da se označi "spratnost" na samoj mapi. ja bih predložio samo jedan i dva sprata. da li je kula ili zgrada, manje je bitno?

ruševine - ovde se može pristupiti na dva načina:
a) ruševine su neprohodne (ovime se prate sugestije za srušene zgrade iz BRB), a daju hard cover za pucanje kroz njih.
b) u ruševine može da se uđe, u kom slučaju bih predložio da sprečavaju marš i daju opasan teren za neke tipove jedinica (razne konjice na 1 i kocije na 1-2) i opet daju hard cover?
u oba slučaja bih rekao da ne blokiraju LoS.

zid - ovde bih na mapama definisao koji su zidovi a koje su živice. Zid daje hard cover i -1 to hit protiv jedinice koja ga brani (BRB). živica daje soft cover. prepreke ne blokiraju LoS, a cover ide samo za jedinice koje ga zaposednu.

jezero - ovde vidim četiri moguce opcije ze pravila:
a) kao za osnovnu reku u knjizi
b) kao za osnovnu močvaru u knjizi (lično sam najviše za ovu opciju)
c) neku mešavinu ova dva
d) neprohodno

neprohodno - neprohodno i blokira LoS

Veličina terena:
Treba da se definiše što tačnije, da se u izradi stolovi po dimenzijama terena ne razlikuju.

brdo - jedan nivo, debljina oko 1" (debljina table stirodura koju imate pri ruci), grubo ovalnog oblika 6x12". Ne znam vaša iskustva, ali što strmije ivice to bolje, zbog postavljanja jedinica.

šuma - dimenzije 6x9", obavezno da se drvca sklanjaju.

kuća - 6x12 je prilično veliko, dok 6x6 može da bude dovoljno za neku kulu. predlog je da baza bude uvek pravougaona 6x9", a da se sve računa u odnosu na bazu. Što tanja baza, to bolje, da ne stvara konfuziju sa brdima.

ruševina - a) ukoliko su neprohodne, turite ih na pravougaonu bazu 6x9" i pustite mašti na volju. b) ukoliko treba da se u njih ulazi, pravite ih kao da su šume: što nežeg profila, sa par poluzatrpanih podova, zidova, stepenika i slično, a treću dimenziju postignite sa par zidića i stubova koji se mogu ukloniti kao drveta iz šuma.

zid - Vlada kaže da ste već dogovorili da svaki zid/živica bude sastavljen od dve sekcije od po 6" i to je super.

jezero - opet, 6x9" ili 6x12", što nižeg profila.

neprohodno - dovoljno je da neprohodan teren popuni okruglu bazu veličine CDa.

Šta god da odlučite, postavite i javite, ako hocete da pomognemo, da budemo u istom "standardu". I imajte na umu da nemamo svi Maju i Borisa i da su neki od nas mnooogooo sporiji... Wink

Last edited by kgkid on Mon Nov 26, 2012 1:24 pm; edited 1 time in total
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf

View user profile http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Re: ETC Tereni

Post  severian on Sun Nov 25, 2012 7:15 pm

Tereni nažalost neće biti potpuno uniformni jer Valhala ima već nešto svojih terena a dobićemo i terene iz zmaja koje hoćemo da iskoristimo. Tako da će stvari ipak malo varirati po veličini ali računam da to neće biti preveliki problem.

Andrija i ja smo sedeli neki dan i otprilike dogovorili se ovo pravi, njega sam zamolio da nacrta neki predlog stolova.

Hill 8x6 “ - jeste stirodur 2cm, strmih ivica. Malo su manja da bismo umanjili efekat corner hammera tj da se ipak ne može sakriti cela armija
Forest 6x12” - baze od lesonita,već je isečeno 90 kom. Ako treba da su manje, ubuduće sečemo manje a ove trenutne koristim za močvare Smile
Ruin 8x8” i to ćemo pokušati da napravimo neke po kojima mogu da se vozaju movement trejevi a da i dalje izgledaju kao ruševine. I dalj mi nije jasno kako to treba da izgleda.
Building (various base) kao što mu ime kaže, zgrade i kule na 2 i 3 nivoa sa najrazličitijim bazama... Nema baze pa to nije problem... Smile
Impassable 8x8x8” Ovo bi trebalo da zaklanja LOS
Lake/pond/swamp 12x6”

Obstacle 3x6” linear terrain Dobra je ideja da se razlikuju zidovi i živice

To su otprilike tereni.

Od vas očekujem da se nacrtašto pre predlog stolova (što bi trebalo da Andrija već radi ali možda da ga kontaktirate ako mu treba pomoć i da se dogovorite oko pravila pa da taj paket neko prezentuje na TWF.

severian
Moderator
Moderator

View user profile http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Post  kgkid on Sun Nov 25, 2012 7:24 pm

Jedna od glavnih zamerki poljacima ove godine bili su neprohodni tereni, jer su bili preveliki (i strašno ružni).

Jedna varijanta je bila 4x12", a druga oko 6x6" i bilo bi smešno da nije bilo žalosno. Zato predlažem da budu malo manji kod nas.

Kuće su takođe bile prevelike, pošto su blokirale LoS. Zato sam predložio one gabarite...

Za ruševina mogu samo da kažem da ću da probam da ih napravim do Jatačenja, a ako uspem da nešto napravim, okačiću sliku?
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  severian on Sun Nov 25, 2012 7:31 pm

Onda i ti misliš da je u redu što smo smanjili brdo ?

Zgrade su uglavnom relativno male u bazi. Ima izuzetaka ali uglavnom su male. Baza poput kutije za viski ? Smile
severian
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post  kgkid on Sun Nov 25, 2012 8:03 pm

Ma ok je. Samo da ne odemo u drugu krajnost, pa da zvocaju da nemaju gde da se sakriju od Patuljaka... Wink

Inače, gledao sam finalnu partiju između Poljaka i Grka ove godine. Grčki Pacov nije uspeo da pobedi Poljaka SAMO zato što su oni impassable tereni bili onoliko veliki. Poljak je to koristio i trčao u krug sklanjajući čitavu armiju van LoS... Grci su se i u drugim partijama žalili da su Poljaci pobedili najviše zbog lošeg terena.

Iako možeš da kažeš da je teren svima bio isti, Poljaci su jedini znali tačno kakav je teren dobrano pre ETC, čak su sve treninge radili na ETC stolovima.
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  kirgan on Sun Nov 25, 2012 11:39 pm

Pametni Twisted Evil
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
View user profile

Back to top Go down

Post  Brain Damage on Mon Nov 26, 2012 12:17 pm

Ja se izvinjavam sto malo kasnim sa stolovima, ali do srede mislim da ce biti sve gotovo. Okaci cu ih prvo ovde na kratku raspravu pre nego sto ih postavim na WHF. Evo primera prvog stola.

Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

View user profile

Back to top Go down

Post  severian on Mon Nov 26, 2012 12:30 pm

Izgleda zanimljivo....
severian
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post  kirgan on Mon Nov 26, 2012 12:42 pm

Dobra shema Twisted Evil
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  TheMarko on Mon Nov 26, 2012 1:06 pm

NEdostaje jedna dimenzija za ogradu . . .

P.S.

Dobra shema . . .
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 1:25 pm

Opet: nemojte preveliki impassable. CD za bazu je vise nego dovoljno. JMHO Smile

Odlicno inace za shemu stola.
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  igor_pancevo on Mon Nov 26, 2012 1:47 pm

Mozda ce zvucati malo preterano ali mi palo na pamet:
Dal si mozda razmisljao da brda stoje na sredini ili da pocinju tek od 12 inca od player side?
Time se dosta izbegne cornerhammer, pogotovu ako su brda pri sredini zone/stola.
Ovako i dalje izgleda da ce se lepo moci ustekati.
+ jedna strana ima brdo + impassable da se krije odmah od postavljanja.
Ovo sve u cilju manje 10min stekanje partija Smile
igor_pancevo
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  kirgan on Mon Nov 26, 2012 1:57 pm

Sto se Igorovog komentara tice ima skroz smisla, inace treba maximizovati napore za teren, jerbo ce to omoguciti i neki sledeci turnir sa svim good stuff-om sto ide uz to (citaj redovnu dobru zaradu), tako da se treba sad maximizovati u naporima i sve ukljuciti kako valja Twisted Evil
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Character sheet
View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 2:25 pm

igor_pancevo wrote:Mozda ce zvucati malo preterano ali mi palo na pamet:
Dal si mozda razmisljao da brda stoje na sredini ili da pocinju tek od 12 inca od player side?
Time se dosta izbegne cornerhammer, pogotovu ako su brda pri sredini zone/stola.
Ovako i dalje izgleda da ce se lepo moci ustekati.
+ jedna strana ima brdo + impassable da se krije odmah od postavljanja.
Ovo sve u cilju manje 10min stekanje partija Smile

Potpuno pogresno. Brda na sredini i van DZ sprecice MOZDA jednu armiju da igra corner hammer (Patuljke, cak ne ni imperiju), ali ce otvoriti opcije za corner hammer svima ostalima (sakrijes armiju iza brda i bacas DD spelove za sve pare). Na ETC sam igrao corner hammer i NI JEDNOM nisam koristio brdo za te potrebe. BRDO se koristi SAMO da se sakrijes IZA. Ko na brdu ak' imalo stoji, svi ga vide!

Moj savet je da se stvari koje blokiraju LoS smanje po velicini i dimenzijama, da se stave stvari koje daju cover, te da se napravi sto vise otvorenih linija za jedinice da se krecu, a da teren samo moze da se upotrebi za kanalisanje/usmeravanje. Zato sam predlozio dimenzije koje sam stavio. Da ne bude potpuno blokiran LoS kao u Poljskoj, sa stvarima koje potpuno onemogucavaju kretanje, vec da sve bude manje-vise otezano, da pruza mogucnosti, a negira no-brainer igranje.
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  igor_pancevo on Mon Nov 26, 2012 2:28 pm

Na ovogodisnjem etc si mogao da pucas masinama kroz unite. Sledece godince verovatno neces moci. To ce verovatno uvesti da sprece no brainer igranje, gde stavis 3 bloka a iza 3 masine/magove/anvil... Rolling Eyes
I brda u uglovima daju stek+refused flank, dok brda na sredini ne. Wink
igor_pancevo
Jaje od Azdaje (Desno)

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 3:30 pm

Da li cebiti SLoS ili VLoS se diskutuje, ali jos uvek nema ni najblaze naznake kako ce biti, posto AR komitet nije formiran, a ne zna se ni da li ce oni da o tome odlucuju.

Diskutovao sam vec o tome na TWF, meni VLoS i SLoS vrlo malo razlike pravi u celoj prici, jer se ti problemi resavaju bez po muke.

VLoS i SLoS ne uticu na celu pricu uopste.

Ovo sa stekom/refused flankom sam pokrio u svom prvom postu. NE TREBA mi brdo u DZ za to. Brdo u DZ samo smeta. Ako stavis brdo u sredinu samo povecavas blokiranu zonu u kojoj mozes da se sklonis i ne mrdas. Kao sto rekoh, gledao sam i igrao partije u kojima se preveliki tereni pri sredini bojista zloupotrebljavaju da bi se eskivirao kontakt sa protivnikom i igrao corner hammer. Bojiste mora da bude sto cistije, kako bi se eventualne gunline armije izlozile jurisima u drugom krugu.

kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  severian on Mon Nov 26, 2012 4:13 pm

Sačekajte da vidite i ostalih 7 stolova pošto mi se čini da ipak postoji ograničen broj komunikacija.
severian
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 4:40 pm

severian wrote:Sačekajte da vidite i ostalih 7 stolova pošto mi se čini da ipak postoji ograničen broj komunikacija.

Ma, pricam u nacelu. Normalno je da ce na nekim stolovima LoS da bude losiji, a na nekima bolji... Sama teza da se brda gurnu u sredinu da bi se sprecio cornerhammer je naopaka. Smile
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  severian on Mon Nov 26, 2012 4:53 pm

Ako sam ja dobro razumeo, samo brdo, kuća i impassable zaklanja LOS.

Ruine daju hardcover i dangerous su. da li ona daju hard cover jedinicama iza ili samo ako su u terenu ?
severian
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 5:00 pm

Ja sam shvatio da one daju, kao i sume, zaklon za pucanje kroz njih i za pucanje u njih, ali ne za pucanje iz njih.
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  severian on Mon Nov 26, 2012 5:03 pm

Ako je tako to je onda super. Ali sam shvatio od andrije da je to bilo drugarčije interpretirano na ETC-u?
severian
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post  Brain Damage on Mon Nov 26, 2012 5:39 pm

Mi smo zapravo u klubu jedno vreme igrali da rusevine daju zaklon kao sume, kada se puca kroz njih, ali se to po meni pokazalo kao preveliki penal za armije koje oce i pucanjem da ubiju nesto. A iste akmije su vec penalizovane maksimalnim brojem 20''+ pucanja. Na ETC se hardcover u rusevinama racunao samo za jedinice koji su vise od pola u njima, ja mislim da to tako treba da ostane, i da budu opasan teren samo za jedinice koje inace to moraju da testiraju. Mozda bi neprohodni tereni mogli malo da se smanje (6*6''), ali to je stvar izrade. Na semi sve je manje vise u pravoj srazmeri. Ja licno mislim da VLOS nece i ne treba menjati.
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

View user profile

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 5:51 pm

Gledaj, koliko sam ja shvatio, bez obzira na presude sa proslog ETC, terene odredjuje organizator.

Znam da prepreke ne prave cover, osim ako ih ne zaposednes, za rusevine nisam siguran, moguce je da je Andrija u pravu... ali... u svim mojim partijama sav teren je pravio cover za pucanje kroz njega, ili blokirao LoS.

Samo se dogovorite i precizirajte u pravilima.

Predlog:

blokiraju LoS: Kuce, brda i neprohodni
daju zaklon za pucanje kroz: sume i rusevine
daju zaklon samo kada su zaposednuti: prepreke
ne daju zaklon: jezera.

ukoliko si na brdu ili kuci vidis preko svega sem preko drugih brda, suma i kuca?

ili tako nekako.
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  kgkid on Mon Nov 26, 2012 5:58 pm

Brain Damage wrote: Mi smo zapravo u klubu jedno vreme igrali da rusevine daju zaklon kao sume, kada se puca kroz njih, ali se to po meni pokazalo kao preveliki penal za armije koje oce i pucanjem da ubiju nesto. A iste akmije su vec penalizovane maksimalnim brojem 20''+ pucanja. Na ETC se hardcover u rusevinama racunao samo za jedinice koji su vise od pola u njima, ja mislim da to tako treba da ostane, i da budu opasan teren samo za jedinice koje inace to moraju da testiraju.

Opasan teren su bile za sve sem za pesadije i to je bilo u redu. Rekao bih ja i da ne moze da se marsira kroz njih, jer je logicno i korisno? Spajanjem covera i ogranicavanjem kretanja trebalo bi da se prebiju penalizovanja jednih i drugih. Ukoliko ostavis samo jedno, penalizujes samo jedan stil igre, ako penalizujes oba, onda teras igrace da koriste teren i da paze kako igraju.

Mozda bi neprohodni tereni mogli malo da se smanje (6*6''), ali to je stvar izrade. Na semi sve je manje vise u pravoj srazmeri. Ja licno mislim da VLOS nece i ne treba menjati.

6x6" je maksimum velicine a da se ne narusi igrivost (u cilju sprecavanja kornerhamera). Iza tolike prepreke moze nesto i da se sakrije, ali nemoze da se sakrije i da ostane nevidljivo od svakog protivnika, cele partije...

One glupave njive su davale soft cover i bile opasan teren za jedinice unutra. njih bi trebalo liferovati iz igre.
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Character sheet

Back to top Go down

Post  severian on Mon Nov 26, 2012 6:27 pm

Ja čekam da se komentariše i tamo na TWF. Smanjili smo brda, zgrade su nam uglavnom male u bazi, ako smanjimo i impassable plašim se da baš niko neće moći da se sakrije.
Ajde nek neko uzme lepo i napiše za svaki teren pravila onako kako ćemo postovati tamo pa da stvaimo i vidimo komentare.

Njive smo već izbacili...
severian
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Back to top